• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טביעת הילד יעקב בן סימון ז''ל: האסון - והשאלות הפתוחות

משפחתו של הילד יעקב בן סימון ז''ל, שטבע למוות בבריכת בית יציב דורשת תשובות: כיצד קרה האסון הנורא?

המשפחה יושבת שבעה ברחוב רמב''ם 40 (צילום: מוטי קדוש, ערוץ 98)

כאב גדול - ושאלות פתוחות רבות: אתמול הובא למנוחות הילד יעקב בן סימון ז''ל, בן ה-9, שטבע למוות בבריכת בית יציב. אביו, קרלוס, אומר: ''חווינו אובדן גדול, רעייתי, בני הקטן יותר ואני. אני מאוד מקווה שהצדק ייעשה. אם יש אחראים, הם צריכים לתת את הדין". משפחת בן סימון עלתה מפרו, שבדרום אמריקה, לפני כעשור ומתגוררת ברחוב רמב''ם 40, בפאתי העיר העתיקה של באר שבע, שם ממוקמת גם סוכת האבלים.

כזכור, בשבת, הילד טבע בבריכת בית יציב. הוא נמשה מן המים וצוותי מד''א ביצעו בו דקות ארוכות פעולות החייאה, אך נאלצו, בסופו של דבר, לקבוע את מותו. אתמול ביקשה המשטרה המבית משפט השלום בבאר שבע להאריך את מעצרו של אחד המצילים, אך הוחלט לשחרר את שני המצילים, משה ברינה, בן 58, מציל עם ניסיון של שנים רבות ואת אלכסיי חזנוביץ', בן 47 למעצר בית בן שלושה ימים.  שופט השלום צבי פורר אמר כי "התרחש אירוע טרגי בבריכה שבה הוא עובד כמציל. באירוע זה מצא את מותו ילד בן 9 שנכנס למים ללא ליווי הוריו, מדובר בילד שאינו יודע לשחות. המציל היה באותה עת בבריכה והמסתובב לצדה, המציל השני היה בעמדה. השאלה אם מישהו התרשל אינה שאלה שבית המשפט בשלב זה אמור להכריע".

מאמצי החייאה בילד / צילום: וואצאפ

​​​​​​​

הילד שהה במקום עם הוריו ואחיו. לטענת המשפחה, היו מצילים בבריכה, "אבל לא ראינו אותם בכלל", כדברי בן משפחה. משפחת בן סימון באה ליום בילוי בבריכה ולדבריהם, אחרי שיעקב ז''ל אכל, נכנס לבריכה. לדברי המשפחה, יעקב ז''ל היה אמור לחגוג בעוד מספר ימים את יום הולדתו העשירי ונכנס לבריכה כי ידע לשחות. 

קרלוס, אביו של הילד: "אני מקווה שהצדק ייעשה" / צילום: מוטי קדוש, ערוץ 98 - חשיפה לדרום 

עו''ד שמעון תורג'מן, המייצג את אחד המצילים, אמר בשיחה עם התקשורת: "אם הוא היה רואה בוודאי היה קופץ להציל את הילד. הילד היה בתוך קובצת ילדים גדולה וגם מבוגרים, ובסיטואציה כזו קשה עד בלתי אפשרי מי באמת שוחה ומי באמת צולל".
יעקב בן-סימון נטמן אתמול, ראשון, בשעות הצהריים בבית העלמין החדש בבאר שבע. משפחתו החלה לשבת שבעה בסוכת האבלים שמתחת לביתם ברחוב רמב"ם 40 בבאר-שבע.
הילד יכקבן סימון ז''ל (צילום: מדיה חברתית)​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load