• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

6 חודשי מאסר למנהל חברה קבלנית מנתיבות - על אי הגשת דוחות מס

ולדיסלב סוסמן מנתיבות, מנהל 'נ.שדמי נכסים, בנין ותשתיות' הודה והורשע באי הגשת דוחות למע''מ ולמס הכנסה

עונש מאסר על אי הגשת דוחות מס (צילום הדמיה: Travis Wise / CC BY 2.0)

ולדיסלב סוסמן מנתיבות, מנהל חברה פרטית לקבלנות בניין 'נ.שדמי נכסים, בנין ותשתיות', שהודה והורשע באי הגשת דוחות למע"מ ולמס הכנסה ובאי העברת ניכויים ירצה 6 חודשי מאסר בפועל, כך קבעה  כב' השופטת אדנקו סבחת-חיימוביץ מבית משפט השלום בפתח תקווה. עוד נגזרו עליו 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 15,000 ₪. עו"ד צ'רלס שרמן ממע"מ פתח תקווה ועו"ד צור חוטה מתביעות מס הכנסה ייצגו את המדינה בתיק.   

סוסמן הורשע באי הגשת 6 דוחות תקופתיים למע"מ במועד (4 לא הוגשו כלל ו-2 הוגשו באיחור) ואי תשלום המס בגינם. כמו-כן, סוסמן הורשע בתיק נוסף באי הגשת דוחות ניכויים למס הכנסה ובאי העברת המס שנוכה מעובדיו וכן באי הגשת דוח החברה לשנת 2014 (אז הכנסותיה הסתכמו בכ-13 מיליון ₪), ובאי הגשת דוח של סוסמן לשנת 2014, שהיה בעל עסק להתקנת מחיצות גבס והכנסותיו הסתכמו בכ-2 מיליון ₪.    

בגזר דינה כותבת כב' השופטת סבחת-חיימוביץ "הדוחות לא הוגשו כלל והנאשמים לא פעלו על מנת להסיר את המחדל. קרן המס בעבירת הניכויים עומדת על 32,504 ₪ ובעבירות המע"מ על 254,680 ₪...הערך החברתי אשר נפגע ממעשיהם של הנאשמים הינו עיקרון השוויון בנטל המס וכן פגיעה במערכת גביית המסים של המדינה".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load