• 24 פברואר 2018

6 חודשי מאסר למנהל חברה קבלנית מנתיבות - על אי הגשת דוחות מס

ולדיסלב סוסמן מנתיבות, מנהל 'נ.שדמי נכסים, בנין ותשתיות' הודה והורשע באי הגשת דוחות למע''מ ולמס הכנסה

עונש מאסר על אי הגשת דוחות מס (צילום הדמיה: Travis Wise / CC BY 2.0)

ולדיסלב סוסמן מנתיבות, מנהל חברה פרטית לקבלנות בניין 'נ.שדמי נכסים, בנין ותשתיות', שהודה והורשע באי הגשת דוחות למע"מ ולמס הכנסה ובאי העברת ניכויים ירצה 6 חודשי מאסר בפועל, כך קבעה  כב' השופטת אדנקו סבחת-חיימוביץ מבית משפט השלום בפתח תקווה. עוד נגזרו עליו 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 15,000 ₪. עו"ד צ'רלס שרמן ממע"מ פתח תקווה ועו"ד צור חוטה מתביעות מס הכנסה ייצגו את המדינה בתיק.   

סוסמן הורשע באי הגשת 6 דוחות תקופתיים למע"מ במועד (4 לא הוגשו כלל ו-2 הוגשו באיחור) ואי תשלום המס בגינם. כמו-כן, סוסמן הורשע בתיק נוסף באי הגשת דוחות ניכויים למס הכנסה ובאי העברת המס שנוכה מעובדיו וכן באי הגשת דוח החברה לשנת 2014 (אז הכנסותיה הסתכמו בכ-13 מיליון ₪), ובאי הגשת דוח של סוסמן לשנת 2014, שהיה בעל עסק להתקנת מחיצות גבס והכנסותיו הסתכמו בכ-2 מיליון ₪.    

בגזר דינה כותבת כב' השופטת סבחת-חיימוביץ "הדוחות לא הוגשו כלל והנאשמים לא פעלו על מנת להסיר את המחדל. קרן המס בעבירת הניכויים עומדת על 32,504 ₪ ובעבירות המע"מ על 254,680 ₪...הערך החברתי אשר נפגע ממעשיהם של הנאשמים הינו עיקרון השוויון בנטל המס וכן פגיעה במערכת גביית המסים של המדינה".


כתבות שיעניינו אותך...