• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

החלטה דרמטית: לא תאושר בניה נוספת בשכונת רמות

טל אל-על, סגן ראש עיריית ב''ש, מסביר כי עומסי התנועה בשכונה, המבוקשת בעיר, אינם מאפשרים תוספת דירות, מעבר למה שאושר

שכונת רמות בב''ש, מבט אווירי (צילום: CHUMCHUM / CC BY SA 3.0)

ועדת התכנון והבנייה באר-שבע אישרה את הצעתו של יו״ר הועדה טל אל-על מחזיק תיק ההנדסה בדבר מניעת תוספות יחידות דיור בשכונת רמות רבתי בבאר-שבע.

לדברי טל אל-על, סגן ראש עיריית ב''ש:  ״מתוך אחריות ציבורית, הזמנו בדיקה מקצועית ומקיפה של כל מערך התנועה בשכונת רמות רבתי, הכוללת הן את עומסי התנועה הקיימים והן את עומסי התנועה החזויים על פי תכניות הפיתוח של השכונה בשנים הקרובות. בדיקה זו הסתיימה ולאור תוצאותיה הגענו למסקנה המקובלת ונתמכת על ידי רה"ע רוביק דנילוביץ' כי אין מקום להוספת יחידות דיור מעבר למה שכבר אושר בתוכניות קיימות״.

על פי ההחלטה שהתקבלה בישיבת הוועדה ביום רביעי האחרון,  ועדת התכנון לא תאשר תוספות של יחידות דיור מעבר לקבוע בתב״עות (תכניות בניין עיר) התקפות בשכונה וכמו כן לא תאשר תוספות של יחידות דיור כפי שתקנת שבס מאפשרת. משמעות ההחלטה היא צמצום פוטנציאל תוספת של כ-1,200 עד 1500 יחידות דיור ועוד מאות יח״ד נוספות באמצעות שינוי תב״ע.

עוד החליטה וועדת התכנון והבינוי כי באופן חריג ועל אף שהחוק אינו מחייב, תאפשר הוועדה לציבור במהלך החודש הקרוב להביע דעתו בכתב למדיניות זו והארות שתוגשנה (אם תוגשנה) יידונו בוועדת תכנון ובניה.
בנוסף, וכחלק בלתי נפרד מהפתרון המקיף, נבחנים אמצעים נוספים להקלה עתידית בתנועה בשעות העומס וביניהם יציאה נוספת מהשכונה לכיוון כביש 60, הפרדה מפלסית בצומת מרכזית והפיכת כיכרות תנועה לצמתים מרומזרים וזאת לשיפור זרימת התנועה.

בנוסף, וכפי שעולה מפרסומי תוכנית המתאר החדשה של העיר באר-שבע, מהלך זה משלים החלטה דרמטית נוספת של עיריית באר-שבע והעומד בראשה רוביק דנילוביץ, בדבר ביטול של כ-17,000 יח״ד בצפון שכונת רמות והפיכת השטח לריאה ירוקה של יער פתוח לטובת רווחת תושבי העיר והאזור כולו.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load