• 16 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוויה נוראית בגן הילדים: ההורים קראו להחרים ילדה, בגלל שיער פזור

אחותה בת ה-5 של נ', מבאר שבע, התחילה לפחד ללכת לגן הילדים בו למדה. היא בכתה ובעטה והמשפחה לא הבינה למה. כשעיינה בקבוצת הוואצאפ של הגן חשכו עיניה וגם גילתה שההורים הורו לילדים הלחרים את הילדה. למה?

חרם על הילדה - ושיימינג בוואצאפ (צילום הדמיה: freegreatpicture.com / CC0)

נ',  מבאר שבע, לא הבינה מדוע אחותה הקטנה, בת ה-5, מסרבת ללכת לגן. "היא ממש בכתה, פחדה, תעקה עלינו שלא ניקח אותה לגן ולא הצלחנו להבין מדוע. היא הילדה הקטנה במשפחה, האחות האהובה של כולנו וההתנהגות הזו ממש לא אופיינית לה. ואז, אימא החלה לראות הודעות בוואצאפ של הגן, הקוראות לחרם. אחת האימהות שלחה לנו הודעה שלא נעז לשלוח את הילדה בשיער פזור לגן, כי יש לה כינים. הילדים גם קיבלו הוראה לא לשחק איתה, ממש להחרים אותה". נ' נדהמה מעומק ההתקפות נגד אחותה הקטנה, כולה בת 5. הוואצאפ של גן הילדים הפך לשדה קרב. היות ומדובר בילדה קטנה, ובילדים בגן ילדים באר שבעי, והוריהם, נ' משוחחת איתנו בתנאי שלא נזהה אותם. היא מספרת כי זו חוויה נוראית. לדבריה, גן הילדים בשכונה נחשב למבוקש מאוד. אחרי התקרית, היא כבר לא בטוחה. 

''אנחנו לא הבנו מה קורה עם הילדה עד שלשום. במשך שבועיים היא בוכה שהיא לא מוכנה ללכת לגן כי ילדים לא רוצים לשחק איתה. שהיא סיפרה לגננת היא לא עשתה כלום, היא גם בכתה ואמרה שאיך שהיא מגיעה להצטרף למשחק כולם קמים ובורחים ולא הבנו למה. בסוף גילנו שזה הגיע מהורים והגננת נתנה לזה יד", מספרת נ'. אחת האימהות שלחה הודעה בה היא נוזפת על כך שהילדה באה בשיער פזור, כששאר האימהות עושות כל מאמץ שהילדים לא יידבקו בכינים. "תאספי את השיער של הבת שלך. לא ייתכן שאנחנו מתאמצות שהילדים שלנו לא יידבקו בכינים והילדה שלך באה בשיער פזור והורסת הכל". מכאן, השיח התדרדר והפך להאשמות ולחרם על ילדה, כולה בת 5.

''כאשר אימא שלי היתה לוקחת אותה לגן היא היתה ממש מרביצה לה וצורחת". "שאלנו את הילדה  מה קרה. היא סיפרה שכאשר היתה באה לשחק עם חברות, הן היו מגרשות אותה ואומרות לה שאמא שלהם לא מסכימה להם לשחק עם ילדות מוזנחות עם כינים".

נ' והאם היו בהלם כששמעו את מה שהילדה סיפרה. מתברר שגם בקבוצת הוואצאפ של הגן, בו חברות כ-30 אימהות, כולם כתבו נגד הילדה וקראו לאימא לא לשלוח אותה בשיער פזור - ולא בלשון עדינה. האם נפגעה מאוד מהדברים ועזבה את קבוצת הוואצאפ. "זה היה בלתי נסבל", אומרת לנו נ'. לדבריה, גם אם ילדה נדבקת בכינים, שזו תופעה נפוצה, אז חופפים ומסרקים ובזה נגמר העניין. "לאחותי יש הכל מהכל, כל מה שצריך, שמפו, מסרקים, לא מחסירים ממנה דבר. זה כל כך כאב, לעשות דבר כזה לנפש תמימה, לדבר בלשון כזו".

היא קובלת על כך שההורים לימדו את הילדים להחרים ילדה, לפגוע בה, במקום לדבר, להדריך, להסביר, שכינים יכולים להידבק לכל אחד אם זה קורה, אז חופפים, מסרקים וזהו. במקום לדבר, נ' מספרת שההורים בחרו בדרך של חרם וביוש, לא חשבו פעמיים כשתכבו הודעות בוואצאפ.  לדבריה, אסור להאשים את הילדים בגן על מה שעשו לאחותה:  "זה היה מבחינתי השיא", אומרת נ'. "הילדים לא אשמים , זה הכל מהבית. לילד נפש חסרת ישע. איך שתלמד אותו  - ככה הוא יפעל. וצערי הרוע בקרב ילדים ובניי נוער רק הולך וגדל. כמה שנאת חינם, כמה רוע טמון בהודעות שהפיצו נגד אימא שלנו. הרי לאותה אם יש  את מספר הטלפון של אמא שלי, אז  למה לא לשלוח לה הודעה בפרטי?".
לדברי נ', נעשה לילדה ולאם ביוש (שיימינג) נוראי:  זה נורא להגיע לגן, כשכל המבטים מופנים אלייך ואתה לא יודע מה המתרחש. ילדך חווה חרם והתעללות מהילדים".

"אימא שלי אתמול בכתה בלי הפסקה. כאב הלב לראות מה שעשו לה ולאחותנו הקטנה. אי לא אשב בשקט ומתכוננת לנקוט בצעדים", מספרת נ'. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load