• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביקורת פתע של מס הכנסה על עסקים בב''ש והאיזור

בעל מוסך לא רשם 9000 ש''ח, בעסק לקייטרינג לא נרשמו 13,000 שייח ובעמותת צדקה לא רשמו 7500 ש''ח: 7 אחוזים מהעסקים שנבדקו - לא ניהלו רישום כדין

בעלי העסקים שכחו לרשום הכנסות (צילום הדמיה: TAX CREDITS / CC BY 2.0)

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת רישום הכנסות בבאר שבע ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה באר שבע, התבצעו 97 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 7% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.


בביקורת שנערכה במוסך בבאר שבע נתגלה דרך בדיקת כרטיסי העבודה כי שולם לבעל המקום סכום של 9000 שקלים אשר לא נמצא רשום בספרי העסק. בעל המוסך טען "יכול להיות שזה שולם על חשבון חלפים וזה שולם לחנות החלפים ישירות". בביקורת בנגרייה בבאר שבע, נתגלה כי 7000 שקלים שנתקבלו בגין עבודה על מטבח לא נרשמו. הנגר הסביר "שכחתי לרשום בתום לב". בביקורת שנערכה במשרדי עמותה בנתיבות העוסקת בחלוקת מזון, נמצא כי תרומות של 7500 שקלים לא נרשמו בספרי העמותה. מנהל העמותה טען "את הצ'קים קיבלתי מתורם והעברתי ישירות לסופרמרקט, להבא זה לא יקרה". בעסק לקייטרינג מצאו המבקרים סכום של 13,000 שקלים שלא נרשמו בספרים. בעלת העסק הסבירה "לא ידעתי שצריך לרשום את פרטי הצ'ק, לפעמים אני מקבלת צ'קים ומזומן ורושמת את הכל ביחד".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load