• 17 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מדברים על הקטנת כיתות בב''ש, אך בפועל, מצופפים תלמידים

''בלי להודיע להורים, החליטו לסגור כיתה בשכבה בנתיבות יורם ולצופף את הילדים בכיתות אחרות", מספרת טלי קושניר, שנודע לה במקרה כי בשנה הבאה הבן שלה לא ילמד עוד בכיתה קטנה

בית ספר נתיבות יורם (צילום: גוגל מפות)

שר החינוך מתפאר בהקטנת כיתות, בכך ש"הסרדינים יוצאים מהקופסא", אבל בפריפריה - היכן שככל הנראה נתפס כרחוק מהעין, כמוחלש ובלי עמדת מיקוח או כוח מול השלטון, עושים בדיוק ההיפך. טלי קושניר, אם לילד בכיתה ב' בבית ספר נתיבות יורם, אשר ברחוב בצלאל בשכונה ב' בבאר שבע, נדהמה לגלות, ביום האחרון ללימודים, כי הבם שלה לא ילמד עוד בכיתה בה 24 ילדים. בנתיבות יורם, כך היא אומרת לברנז'ה NEWS, פעלו 4 כיתות ב', כשבכל כיתה כ-24 ילדים. "בכיתה קטנה, הילדים מקבלים יותר תשומת לב מהמורה. זו אחת הסיבות שהייתי כל כך מרוצה מבית הספר".
"ביום האחרון ללימודים, הילדים קיבלו מכתב להעביר להורים, בו נאמר, כי כיתה ב' 4 תפורק והילדים ייחולקו בין שלשת הכיתות הנוספות. יוצא, שבשנה הבאה הם ילמדו בכיתות צפופות יותר, 30 ויותר ילדים בכיתה. מאז שזה קרה, ניסינו להגיע לגורמים במשרד החינוך ובעיריית באר שבע, אך לא רק שאיש לא עונה לפניות שלנו, גם קיבלנו רמזים שכביכול אנחנו מנסים להתסיס דרך הרשתות החברתיות. בבאר שבע מדברים גבוהה גבוהה על מצוינות בחינוך, אבל בפועל - מצופפים ילדים בכיתות וממה שאני שומעת מהורים אחרים, לא רק בבית הספר שלנו".
טלי מספרת כי להורים אין הרבה ברירות, גם כי באיזור שלהם אין בתי ספר אחרים וגם, כי הילדים יתקשו להקלט במסגרת חינוכית חדשה. גם עכשיו, שהם מחולקים לכיתות אחרות, הדבר קשה עליהם ועל הוריהם. "אני לא מבינה למה צריך לפגוע בילדים שלמדו בכיתה מעולה, קטנה, על ידי העברתם לכיתות גדולות, בהן 30 ילדים ויותר. למי בער לצמצם תקנים? ככה מקדמים את המצוינות בבאר שבע?".

על פי מדד מדלן, בית ספר נתיבות יורם נחשב למצויין ביחס לבתי ספר אחרים בסביבתו. על פי מדד מדלן, המשקלל ציוני מיצ''ב ומידע סוציו-אקונומי בשכונה, בית הספר מקבל ציון של 77, בהשטטה ל-30 בבית ספר אחר בסביבתו. 98 אחוזים מהתלמידים מעידים כי טוב להם בבית הספר. בית הספר זוכה לציונים גבוהים מאוד באנגלית ובתחומי המדע והטכנולוגיה ובהיקפים קטנים מאוד, הרבה מאוד מתחת לממוצע הארצי, של אלימות בין תלמידים. 

ממשרד החינוך הסתפקו בתגובה קצרה: "ממחוז הדרום נמסר כי ביהס פעל על פי שיקולים מקצועיים, בכפוף לנהלי המשרד ובהתאם לרפורמת "הכיתה הקטנה".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load