• 16 יולי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סוכן משטרתי הפליל 17 סוחרי סמים ונשק במגזר הבדואי

פשיטה, הבוקר, על היישוב ביר הדאג' וסביבתו: בעקבות פעילות סוכן סמוי, נתפסו סוחרי סמים ונשק כבדים

"אחד מהם" - משטרת ישראל ממשיכה בפעילות יצירתית ומתוחכמת לאיתור ולחשיפת אמל״ח בלתי חוקי. במסגרת פעילות יזומה למיגור תופעת האמל״ח הבלתי חוקי שמסכן את חייהם של אזרחים חפים מפשע ומשמש לפעילות עבריינית שתוצאותיה פגיעה בחיי אדם, הוחדר שוטר כסוכן סמוי לפעילות במגזר הבדואי בנגב, שם פעל בהוראת המשטרה במהלך עשרת החודשים האחרונים. הפעלת הסוכן משמשת כאבן דרך נוספת במאבק אותו מנהל המחוז הדרומי בפשיעה על כל רבדיה ומהווה כלי שובר שוויון בלחימה נחושה בפשיעה וברובד במניעה לצד הגברת כושר ההרתעה. 

הבוקר, עם אור ראשון, פשטו לוחמי ושוטרי משטרת ישראל על בתיהם של תשעה-עשר חשודים תושבי ביר הדאג' והסביבה החשודים בעבירות סחר באמצעי לחימה ובסמים מסוכנים. מעצרם התאפשר הודות לפעילותו של סוכן סמוי שפעל בקרבם בתקופה של למעלה מעשרה חודשים. "מדובר בפעילות הרביעית במספר של סוכן סמוי בקרב גורמים עברייניים מתחילת השנה במחוז הדרומי ומהווה שובר שוויון כנגד פעילותם העבריינית הפוגעת בציבור", ציין מפקד המחוז ניצב דוד ביתן במהלך טקס שנערך הלילה, בסיומו הפך הסוכן הסמוי לשוטר מן המניין עת הוענקה לו תעודת מינוי שוטר ואקדחו המשטרתי. במשטרה ציינו כי – "החלטה על החדרת שוטר כסוכן חשאי הינה חלק ממאבק מתמשך ובלתי מתפשר בתופעות אלו המסכנות את שלום הציבור ושלום ילדינו ופוגעת בביטחון הבסיסי והאישי של האזרח הנורמטיבי. תופעת הסחר באמצעי לחימה וסמים מסוכנים הינן תופעות חמורות ביותר. אנו מאמינים כי מבצע זה ימנע באופן מידי פגיעה באזרחים חפים מפשע ויגביר את כושר ההרתעה של המשטרה".

תיעוד משטרתי: פעילות הסוכן הסמוי (צילום: דוברות המשטרה)


17 חשודים בעבירות סחר באמצעי לחימה וסמים מסוכנים תושבי המגזר הבדואי השייכים לרובד עברייני משפיע ברמה המקומית והארצית נעצרו הבוקר בזכות פעילות אמיצה ונחושה של סוכן סמוי. גל המעצרים נערך על ידי כוחות משטרה רחבים ובהם שוטרים לוחמים של משמר הגבול שפשטו על בתי החשודים עם אור הבוקר וביצעו את מעצרם. החשודים הועברו לחקירה במשטרה ובהמשך היום יובאו לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם. 

פעילות זו הינה השלב הגלוי בסיומה של פעילות סבוכה ויצירתית של הפעלת סוכן סמוי בשנות העשרים לחייו אשר הוחדר בזהות בדויה לאזור ביר הדאג' במגזר הבדואי בנגב. חלק מהמורכבות והאתגר בהפעלת סוכן שכזה נעוצה בעובדה כי החברה במגזר הבדואי בכלל ובאזור ביר הדאג' בפרט מאופיינת כחברה שבטית, סגורה מאוד, בה כל אדם זר נתקל בחשדנות רבה. מאפיינים מאתגרים אלו, אילצו את מפעילו של הסוכן ליזום ולפעול בהתאמה לסביבה תוך יצירתיות מחד וזהירות רבה שבעתיים, מאידך.

במהלך חודשי הפעלתו ותוך הכוונה ליווי ופיקוח של מפעיליו, ביצע הסוכן עשרות עסקאות מתועדות של רכישת נשק בלתי חוקי, אמצעי לחימה וסמים מסוכנים תוך איסוף ראיות מפלילות כנגד רובד עבריינים משפיע בתחום הנשק הבלתי חוקי אשר חלקם הוגדרו כיעדים משטרתיים. בין היתר, רכש הסוכן נשק מסוג אם-16  ו- 2,000 כדורי 9 מ"מ וסמים מסוגים שונים בשווי של כ- 300,000 ש"ח.

במהלך פעילות המעצרים לפנות בוקר, תפסו שוטרי משטרת ישראל כלי רכב אחד שעל פי החשד שימשו את הסוחרים לביצוע עבירות פליליות המיוחסות להם וסכום כסף של כ-61,000 ש"ח ובהמשך תוגש בקשה לבית המשפט לחלטם. עוד נתפסו במהלך החיפושים חצי קילו זרעי הידרו ו-25 גרם הרואין.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load