• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דור הגשים את משאלתו, לראות את הסרט "וונדר וומן" - ונפטר

הנער דור ציציאשווילי ז''ל התמודד עם מחלה קשה והיה מעריץ גדול של גיבורי-על. לפני שבוע, אמבולנס המשאלות של מד''א הגשים לו חלום. אתמול הוא נפטר

דור ציציאשווילי ז''ל, צופה בסרט יחד עם אנשי מד''א (צילום: יחקאל איטקין, תיעוד מבצעי מד''א)

חסד גדול: שבוע לאחר  שאנשי אמבולנס המשאלות של מד''א הגשימו לו חלום, לצפות בסרט "וונדר וומן",נפטר אתמול לפנות בוקר הנער הבאר שבעי דור ציציאשווילי בבית־החולים איכילוב - והוא בן 16 בלבד. לפני כשבוע, ביוזמת אמבולנס המשאלות של מד"א ועמותת "גדולים מהחיים", הובא דור לאולם הווי־איי־פי בסינמה סיטי בהרצליה. התרגשותו הייתה גדולה .
עמותת גדולים מהחיים ליוותה את דור ומשפחתו באופן רציף במשך כל תקופת מחלתו, פנתה אל מגן דוד אדום, והסבירה למד"א את הסיפור של דור ומשם מד"א החליטו לארגן לו את חווית הצפייה הטובה ביותר בקולנוע. כאמור, מצבו של דור, דורש ליווי צמוד של צוות טיפול נמרץ ולכן נסיעתו לקולנוע היא אירוע מורכב שחייב להתבצע באמצעות אמבולנס.

יונת דסקל, אחראית ופראמקידית בפרויקט אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום, קיבלה את הפנייה והחליטה להפוך את חלומו הצנוע של דור לחגיגה של ממש. היא פנתה למר אייל אדרי מנהל פעילות חו"ל בסינמה סיטי שמיד נענה לבקשה, נרתם להיערך למשימה המורכבת והחשובה ודאג לכל הצרכים הנדרשים ברוחב לב.

לפני שבוע, לקח אמבולנס המשאלות של מד"א את דור מבית החולים "דנה" והסיע אותו לקולנוע סינמה סיטי בגלילות כשהוא מלווה בידי צוות רפואי בכיר המורכב מפראמדיקית מד"א יונת דסקל, חובש בכיר במד"א נועם טוויג וד"ר דרור לוין רופאו המטפל של דור מהמחלקה המטואונקולוגית בבית החולים "דנה", במהלך הנסיעה דאג דור לכך שכל הצוות הרפואי שלא מכיר את העלילה ואת סיפור הרקע של "וונדר וומן" ישלים פערים לפני הצפייה בסרט ושיתף אותם בכל הידע שלו.

כשדור הגיע, הוא הוכנס לאולם ה-v.i.p עם משפחתו, הצוות הרפואי וליאור לוי מעמותת "גדולים מהחיים", הפועלת למען ילדים חולי סרטן ומשפחותיהם שהתלווה אף הוא, שם חיכה להם אירוח מיוחד עם ארוחה ופינוקים. לאחר מכן דור התיישב בשורה הראשונה לראות את הסרט כשהוא מחויך וקורן מאושר, במשך שעתיים וחצי בהם נהנה מאוד .

דור ציציאשוולי סיפר לאחר הצפיה בסרט: "אני מתרגש מאוד, מגיל קטן אני אוהב גיבורי על וקראתי קומיקס, "וונדר וומן" היא דמות שממש התחברתי אליה ולכן מאוד רציתי לבוא ולראות את הסרט. בחדר שלי בבית החולים תלו לי פוסטר של "וונדר וומן" וליאור מעמותת "גדולים מהחיים" שאל אותי אם ראיתי את הסרט, עניתי לו שלא ואמרתי לו שאני גם לא חושב שאני הולך לראות אותו, כי אני מאושפז בבית החולים. הוא ביקש ממני רק לקבל אישור מהרופא שלי ואמר שהוא ידאג לכל השאר. הרופא ד"ר דרור לוין הסכים ואפילו רצה להתלוות אליי, יונת מאמבולנס המשאלות של מד"א חיברה וארגנה את הכל. זאת פעם ראשונה אחרי שנתיים שאני בקולנוע. מהבוקר אני קמתי פשוט עם אנרגיות טובות, הייתי נמרץ כל היום ושום דבר לא היה יכול לבאס אותי היום"

אמו של דור, מלי ציציאשוולי: "אחד הדברים האהובים על דור זה גיבורי על, ומאז ששמע על הסרט של "וונדר וומן" חיכה לראות אותו. אני רוצה להודות למגן דוד אדום ולכל מי שאפשר לבן שלי את החוויה הזו, אפשר היה לראות עליו כמה הוא מתרגש ואני מאושרת שהוא נהנה כל כך והצליח לשכוח לכמה שעות את מצבו".

ד"ר דרור לווין אמר: "הגיבור האמיתי הוא דור. הוא רצה להגיע לפה ולראות את הסרט על גיבורת העל – אבל אם יש כאן גיבור זה הוא."

יונת דסקל, אחראית פרויקט אמבולנס המשאלות של מד"א ופראמדיקית בפרויקט: "בתור האחראית על הפרויקט, כל משאלה היא עולם ומלאו ואנחנו מנסים לעשות מעל ומעבר, אבל הבקשה הספציפית של דור נגעה לי בלב והתחברתי אליו אפילו לפני שנפגשנו".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני שמח שמד"א הצליח להשכיח את כאבו של דור, ולו לכמה שעות, ולהגשים לו את המשאלה. סיפורו של דור מאוד נוגע ללב, מתוך הבנה כי הטיפול הנפשי הוא לא פחות אקוטי מהטיפול התרופתי החלטנו במד"א לייסד את פרויקט 'אמבולנס המשאלות' שפועל להגשמת חלומותיהם של החולים במחלה הקשה". 

דור הובא היום למנוחות בבאר שבע. 

יהי זכרו ברוך!​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load