• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשד: בני משפחה חטפו, רצחו ושרפו את חנאן אלבחירי

המשטרה פיענחה את היעדרותה של תושבת לקייה, אשר לא שבה לביתה מאז ה-3 במאי. היום יוגש כתב אישום נגד החשודים

חנאן אלבחירי ז''ל (צילומים: דוברות המשטרה, עמוס מרון / CC BY-SA 3.0)

הבוקר, ראשון, הותר לפרסום כי המשטרה פענחה את היעדרותה של חנאן אלבחירי, תושבת לקיה, שנעדרת מביתה מאז ה-3 במאי.  חקירת המשטרה חשפה כי שלושת בני משפחתה, על פי החשד, חטפו אותה בליל העדרותה, רצחו, שרפו את גופתה וקברו אותה בסמוך לביתם בגבעות גורל. לאחר ביסוס התשתית הראיתית חומרי החקירה הועברו לפרקליטות, ביום רביעי הוגשה כנגדם הצהרת תובע והיום צפויה פרקליטות פלילית מחוז דרום להגיש כנגדם כתבי אישום .

במהלך החודש וחצי האחרון, ניהלה המשטרה חקירה מסועפת ונרחבת לפענוח היעדרותה של חנאן אלבחירי ז"ל בליל ה-3 במאי, בשעה שהיתה בדרכה לביתה בלקיה בשעת לילה מאוחרת. כעת, לאחר שגובשה תשתית ראייתית כנגד שלושה חשודים, בינהם שני דודיה ובן דודה של המנוחה, בתום חקירה ולאחר ביסוס התשתית הראיתית הועברו חומרי החקירה לפרקליטות פלילית מחוז דרום, ביום רביעי הם הגישו כנגד השלושה הצהרת תובע והיום צפויים להגיש כנגדם כתבי אישום.

תחילתה של הפרשיה ב-3 במאי, עת הודיעה תושבת לקיה על היעדרותה של ביתה בת העשרים חנאן אלבחירי. מעדויות האם עלה כי  ביתה התקשרה אליה סמוך לשעה 21:00 ומסרה כי היא נמצאת סמוך למועצה בלקיה ובדרכה הביתה. משבוששה לחזור לביתה, ניסתה האם ליצור עימה קשר טלפוני ללא הצלחה. בעדותה הוסיפה כי אח של בעלה שלקח אחריות על המשפחה מיום מות בעלה וכי היא חושדת בו ובשני אחים נוספים של בעלה המנוח שהם אחראים להעלמותה של חנאן. 
חנאן אלבחירי (צילום ארכיון: משטרת ישראל)
עם קבלת התלונה פתחה המשטרה בחקירה אודות נסיבות היעלמותה של הצעירה ופתחה בחיפושים נרחבים לאיתורה. 
בשלב מוקדם של החקירה, עלה חשד סביר לכך כי הנעדרת איננה עוד בין החיים ובמקביל לחיפושים הנרחבים עסקו חוקרי ושוטרי משטרת ישראל באיסוף ראיות ומידע מודיעיני תוך שימוש בין היתר באמצעים טכנולוגים על מנת לאתר קצה חוט שיוביל למעצר חשודים ולפענוח מקום המצאות גופתה של חנאן.
עם התקדמות בחקירה שהייתה סמויה, היא עברה לשלב הגלוי  וב-23 במאי, החוקרים עצרו שישה מבני משפחתה של הנעדרת שמעצרם הוארך מעת לעת. מהחקירה עלה כי דודה של הצעירה שפרש עליה את חסותו, בנו ודוד נוסף תכננו לחטוף ולרצוח את חנאן ז"ל. 
בליל היעדרותה זיהו אותה סמוך לביתה, הכניסו אותה בכח לרכבם והמשיכו ל"חקירה" באיזור ביתם בגבעות גורל, שם רצחו אותה, העלו את הגופה באש ולאחר מכן קברו אותה סמוך לביתם.

קצין אח"מ תחנת עיירות, רפ"ק שלומי דראי (צילום: דוברות המשטרה)

​​​​​​​

בתאריך ב-25 במאי, במהלך פעילות של שוטרי וחוקרי משטרת ישראל בשילוב כלב זיהוי גופות וחבלנים אותרה גופת הנעדרת הצעירה בסמוך לביתם של החשודים, בעומק של מעל שלושה מטרים מתחת לאדמה כאשר היא טמונה בשק.

בתום פעילות נחושה, מקצועית ומסועפת ביותר ולאחר ביסוס התשתית הראיתית ע״י חוקרי משטרת ישראל, צפויה הפרקליטות להגיש כנגדם כתבי אישום.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל משקיעה מאמצים רבים תוך הפעלת אמצעים גלויים וסמויים ומנהלת חקירות רצח באופן יסודי תוך חתירה בלתי מתפשרת להגעת האמת ולהבאת הרוצחים לדין, באשר הם, תוך ראיית חשיבות עליונה בשמירה על חיי אדם".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load