• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תלמידים ממדרשת שדה בוקר יוצאים נגד תעשיית מכירת הכלבים

מדי שנה מומתים 100,000 כלבים בישראל, אלפים ננטשים או עוברים התעללות ועם זאת, אנשים מעדיפים לקנות כלבים גזעיים, פרי תעשיית הרבעה אזכרית. תלמידים מהמכינה הקדם צבאית בשדה בוקר יוצאים נגד תעשיית ההרבעה

תלמידי המכינה, בהרצאה בפני תלמידים (צילום: פייסבוק)

חניכים מהמכינה הקדם צבאית בשדה בוקר יוצאים נגד תופעת הסחר בכלבים. מאיה שרייר וחבריה לקבוצה הפעילה בקהילה, החליטו לקחת את הנושא הכאוב הזה ולהעלות את מודעות בקרב תלמידים, בני נוער וגם, תושבים המזדמנים לקניונים ומתחמים שונים.
"עשרות אלפי כלבים ננטשים בישראל מדי חודש, מכל מיני סיבות ו-100,000 כלבים מומתים מדי שנה", אומרת מאיה.
אחת הכרזות שהפקיו התלמידים והוצה באינטרנט
"חלקם הגדול מגיע לתחנות הסגר ורק אחד מתוך שישה ימצא בית. כל כך הרבה כלבים ננטשים ועם זאת, אנשים מעדיפים לקנות בעלי חיים, שהם פרי תעשייה אכזרית מאוד. יש אנשים שבישראל שמתפרנסים מהרבעת כלבים, שזה דבר אזכרי. הקונים משלמים אלפי שקלים כי הם רוצים כלב ''גזעי'', אבל לא יודעים שהמרביעים לא בוחלים לזווג בין בני אותה משפחה, אם ובן, אח ואחות, ויוצרים בעיות גנטיות חמורות אצל הכלבים. כלב, לא בוחרים בפינצטה. יש בתחנות ההסגר כלבים מקסימים, שמחפשים בית חם".

החוק בישראל אינו אוסר סחר בבעלי חיים או את קיומן של חוות ההרבעה: קיים איסור למכור או למסור כלב מסוכן לזולת למעט מסירה לכוחות הביטחון, לווטרינר עירוני, מכלאה שאישר רופא וטרינר עירוני או לאדם אחר שאישר הרופא הווטרינר העירוני לאחר שהשתכנע שלא ניתן למסור את הכלב המסוכן למערכת הביטחון ושאין בכך כדי לפגוע במטרות החוק.

ב-20 בספטמבר 2007 נכנס לתוקף חוק המאחד את הקנסות ברחבי הארץ. עד אז כל רשות עירונית קנסה לפי חוקי העזר שלה. חלק מהקנסות מתייחס לכלל כלבים וחלק מהם מתייחס לכלבים מסוכנים בפרט. הקנס על טיול עם כלב מסוכן ללא זמם הוא 1,000 שקלים. יבוא כלב מסוכן לארץ ללא היתר הקנס יעמוד על 10,000 שקלים. ארגוני בעלי חיים מתנגדים לסחר בכלבים ולרכישת כלבות לצורך הרבעה ומכירת גורים, לעיתים באלפי שקלים לגור אחד. 

הסרטון שהפיקו תלמידי המכינה

מאיה וחבריה למכינה, עמית מאי, יובל מיכאלוביץ', גל פופר, יעל סעד לוי ורון צור יצאו במהלך שנת הלימודים, להרצאות, פעילויות, מפגשים עם תלמידים ועוד. יש להם עמוד פייסבוק, חברים לא קונים. 

מכינת הנגב הוקמה בשנת 2002, כמכינה קדם צבאית יהודית-חילונית, המוקדשת למנהיגות חברתית בכלל ובנגב בפרט. המכינה פועלת במסגרת מדרשת שדה בוקר ובשיתוף המועצה האזורית רמת הנגב והמכון למורשת בן גוריון.

מכינת הנגב מעודדת את חניכיה לקחת אחריות בכל מקום אליו יגיעו - בצבא ובחברה - לגלות מנהיגות ולהוביל תהליכים של יוזמה ועשייה. בוגרי מכינת הנגב ינהיגו בחברה הישראלית וינחילו במשפחה, בקהילה ובמדינה את ערכי חברת המופת: שוויון, רדיפת השלום והצדק, קיימות, ערבות הדדית, יהדות פלורליסטית ומתחדשת, צניעות, חתירה למצוינות וטוהר המידות. תוך שהם נוהגים בעצמם ובסביבתם כבוד ודרך ארץ.
לא קונים אהבה. מאמצים! (צילום: פייסבוק)​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load