• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסטוריה בב''ש: הודעה רשמית על מצעד הגאווה מטעם העיריה

מצעד הגאווה הראשון בתולדות באר שבע ייערך ביום חמישי הבא, החל מהשעה 19:30. עיריית ב''ש, חברת כיוונים והבית הגאה חברו יחדיו לקיום האירוע

ההודעה, לפני זמן קצר (צילום מסך: עמוד הפייסבוק של עיריית ב''ש)

לא רק בתל אביב: אחרי שבשנה שעברה בוטל מצעד הגאווה של קהילת הלהט''ב בבאר שבע, בלחץ גורמים מהציבור הדתי ובמשטרה דיברו על ידיעות בדבר כוונה לפגע בצועדים, השנה ייערך המצעד הראשון בתולדות העיר, 18 שנה אחרי תל אביב. עיריית באר שבע הודיעה על כך בעמוד הפסייבוק שלה לפני זמן קצר.

עיריית באר שבע, חברת הבת שלה כיוונים והבית הגאה בבאר שבע חברו יחדיו לקיום האירוע, שלווה שלא מעט ביקורת ציבורית, איומים וקללות ברשתות החברתיות, בעיקר מצד חוגים שמרניים בבאר שבע. מצעדים דומים נערכים בערים אחרות, בהן חיפה, ירושלים, ראשון לציון ואשדוד. המצעד התל אביבי, שנערך בשבוע שעבר, היה הגדול בתולדותיו, ומשך לא פחות מ-200 אלף איש, בהם כ-30 אלף תיירים מאירופה וגם מארצות ערב. אל האירוע התל אביבי נסעו באר שבעים רבים ולא רק מהקהילה הלהט''בית. 

קהילת הלהט''ב בבאר שבע, גם אם לרשותה עומדים הבית הגאה וחוגים שונים הנערכים באוניברסיטת בן גוריון, חשה בתחושת אי נוחות, במיוחד לנוכח גילויי הלהט''בופוביה ברשתות החברתיות. בעוד שאוניברסיטת בן גוריון נחשבת לנוחה וחמימה לסטודנטים מהקהילה, מחוץ למקפוס ועבור להט''בים מקומיים, החיים לא קלים, בין אם זה במקומות עבודה או בקושי של זוג להט''בי בקהילה, בין אם זה הורים להט''ביים או הורים לאנשי הקהילה. תהליך ה"יציאה מהארון" קשה יותר מחוץ לתל אביב. בסופו של דבר, להט''ביים בבאר שבע מעדיפים לעזוב את העיר, לטובת תל אביב, בה הרשות המקומית אף מציעה שירותים קהילתיים. 
בימים האחרונים הקהילה שמרה על דממת אלחוט, ככל הנראה, בשל השלמת הפרטים האחרונים שיאפשרו את קיומו של המצעד והאפשרות שחוגים שרמניים בבאר שבע יטרפו את קיומו. זהו גם צעד לא קל פוליטית בעיר כמו באר שבע, שמצד אחד מבקשת להיות מטרופולין ובירת ההזדמנויות, אך מצד שני, נוהגת שמרנות והדרה. בעיריית באר שבע החליטו החלטה אמיצה.

היסטוריה: הפרסום הרשמי בעמוד הפייסבוק  של עיריית באר שבע


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load