• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סרט רע: עובדי גלובוס מקס לא קיבלו משכורות

רשת בתי הקולנוע, שהייתה לחלוצת הקומפלקסים המפוארים בב''ש, לא שילמה את משכורות עובדיה. הבוקר ביקשה מבית המשפט הקפאת הליכים

גלובוס מקס בבאר שבע (צילום: שלומי טור / נחלת הכלל)

אות אזהרה לענף הקולנוע בבאר שבע? עובדי רשת גלובוס מקס לא קיבלו את משכורות חודש מאי לעובדיה, בהם העובדים בנגב ולהערכת גורמים בענף, ייתכן כי נקלעה לקשיים.

הבוקר הרשת ביקשה הקפאת הליכים ושותפיה יזרימו את הכסף, קודם כל, על מנת לשלם את משכורות העובדים.

לרשת קומפלקס בתי קולנוע במתחם מבנה (וואן פלז'ה לשעבר) והיא הייתה הראשונה להקים בבאר שבע בתי קולנוע בקונספט החדש והכניסה את בירת הנגב לעידן התלת ממד.

בחברה מסרו אתמול, בהודעה לתקשורת כי נעשים כל המאמצים לשלם את משכורות העובדים. הרשת אמורה להעלות למסכים את הסרט "וונדרוומן", בכיכובה של גל גדות.

עובדים בחברה סיפרו, כי שאלו מדוע לא הופקדה המשכורת לחשבונותיהם וקיבלו תשובה כי זו בעיה של הבנקים.

מדובר בתפנית מפתיעה בפעילות החברה, שנמצאת בתנופה ובונה בימים אלה אולמות חדשים בערים נוספות. בבאר שבע הייתה לה בלעדיות במשך כמה שנים, אחרי שרשתות אחרות בחרו לסגור את האולמות שלהן בקניונים: בזה אחר זה נסגרו בתי הקולנוע בקניון שאול המלך, בקניון אביה ובקניון הנגב, בעיקר בגלל חוסר עניין של הצופים, שגם רצו לקבל חוויה מודרנית.

גלובוס מקס בבאר שבע שידרג את חוויית הצפיה בכמה דרגות ושילב בין קולנוע מסחרי עם סרטים שוברי קופות, לבין סרטים פחות מסחריים, אבל בעלי עניין אמנותי, היות ובבאר שבע אין סינמטק.

בחודש מאי היה אמור להתחיל שדרוג בית הקולנוע הבאר שבעי למתכונת VIP, אך השדרוג התעכב.

לרשת תשעה מתחמים: בבאר שבע, כפר סבא, רחובות, חיפה, נהריה, מודיעין, קרית ביאליק, פתח תקווה ואשדוד. בין היתר, היא מקימה אולמות במעלה אדומים ובמתחם שרונה בתל אביב. 50 אחוזים מהבעלות על החברה הינה בידי משקיעים אמריקאים שהזרימו לחברה סכומים גדולים והביעו אמונם בענף הקולנוע בישראל.

עם זאת, רשת בתי הקולנוע צריכה להתמודד עם מציאות חדשה, במיוחד בפריפריה: בבאר שבע בתי הקולנוע נמצאים במתחמים מרוחקים, שמצריכים לנסוע בתחבורה ציבורית, המסתיימת בשעה 23:00 ואינה פועלת בלילות שישי ותכנים רבים זמינים היום בשירותים בתשלום באינטרנט, כאשר מסכים גדולים ומערכות קולנוע ביתי אינם יקרות כבעבר. העובדה שבבאר שבע לא פעל סימנטק (למעט מסגרת שעבדה זמן קצר), ומבחר הסרטים שבעלי בתי הקולנוע חושבים שמתאימים לתושבי העיר, גרמו לכך שבבאר שבע לא נוצרה תרבות של צריכת קולנוע. מי שאוהב קולנוע, נאלץ עדיין לנסוע לתל אביב או שהוא מקים לעצמו, בבית, מסגרת משל עצמו: כותר בלו ריי יעלה לו יותר זול מכרטיס לקולנוע בתוספת שתיה, פופקורן ומונית הלוך וחזור.  

בענף מעריכים, כי החברה רווחית מבחינה תפעולית, אך עלולה להיכנס להליך של הקפאת הליכים, שלאחריו, החברה תצא לדרך חדשה. בימים אלה נבנה קומפלקס בתי קולנוע מפואר, שיתווסף אל השניים הקיימים - גלובוס מקס ויס פלאנט.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load