• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מה קורה בהסגר העירוני? "אנחנו בודקים לעומק"

כלבו של עדי צבי מת שבוע אחרי שהיה בהסגר, כלבתה של מור חבידה חזרה בטראומה. חברת המועצה יסמין פרידמן: ''כל מקרה ייבדק לעומק, בבאר שבע נעשית עבודה מאומצת למען רווחת בעלי החיים''

כלבו של עדי צבי, בזמן הטיפול הוטרינרי

מה קורה בתחנת ההסגר העירונית בבאר שבע? אל מערכת ברנז'ה הגיעו לאחרונה פניות של בעלי כלבים, שחיות המחמד שלהם הושמו, מסיבות שונות, בהסגר. ריי, כלבו של עדי צבי, הצליח לפתוח את שער הבית שלהם ויצא לשוטט לבדו, נלכד והושם בהסגר. ימים אחרי שחזר מההסגר, חש ברע ונפטר. 

עדי צבי, בן 32, מבאר שבע, מתגורר בפלח 7, ברחוב עיט, יחד עם רעייתו ספיר לבית בוקובזה. "לפני כחודש כלבנו האהוב, ריי, מת. כשבוע לפני המוות נלקח על ידי עיריית באר שבע להסגר לאחר ששהה מחוץ לשער הבית, שככל הנראה שכחנו לנעול אותו. ב-4 למאי, בשעות אחרי הצהריים גילינו שריי לא בבית. תארנו לעצמנו שהוא ככל הנראה משוטט בשכונה והוא יחזור".
"הוא היה כלב מתוק, שכל השכונה הכיר. קרה שהוא טייל ברחוב שלנו והשכנים, שהכירו אותו, היו קוראים לו והוא היה חוזר הביתה. כלב מתוק, שחי אצלנו חיים טובים. מלונה יפה, במקום מוצל, דשא סינטטי מסביב, מזון ומים זמינים בכל עת, אהבה גדולה שלנו. הוא היה מטופל, עם שבב. כשחלפה יממה ולא מצאנו את ריי, התקשרנו להסגר. האחראי שהה בחופשה, אך בדק עבורנו. האחראי ללוכד כלבים , ושאל אותו אם אסף אתמול כלב לבן מפלח 7. לדבריו של הלוכד, הוא אכן אסף כלב מפלח 7, לבן מסוג האסקי".
"האחראי שכח שאני על הקו  וצעק על הלוכד שלא הגיוני שנאסף כלב על ידיו על ידי עיריית באר שבע , והשבב שלו לא נסרק ולא הודיעו  לבעליו שהכלב ברשותם".
הכלב ריי, שנפטר (צילום: פייסבוק עדי צבי)
"דימיטרי ביקש מעידן להשיב את הכלב חזרה אלינו . לאחר שריי חזר לביתנו. במשך יומיים ריי לא כלכך רצה לצאת מהמתחם שלו שזה דבר נדיר, אך אנו תרגמנו זאת שככל הנראה הוא נבהל מההסגר". בימים שלאחר מכן מצבו של הכלב התדרדר, עד שנפטר: "הוא סירב לאכול פינוקים שהיינו נותנים מדי יום שישי, לא רצה לצאת לטיול. ראינו שהמצב שלו מחמיר ורצנו למרפאה וטרינרית, שהפנתה אותנו לבית דגן, שם הכלב מת. בבידקת דם מצאו כי מת מהרעלה".
"ביום ראשון העלתי פוסט לפייסבוק, בו הבעתי את  הכאב על מותו של כלב שליווה אותנו כ 6.5 שנים ונהדמתי שאחרים העלו תגובות עם סיפורים דומים".

גם מור חבידה עברה מקרה דומה עם כלבתה, שהושמה בהסגר ופרסמה פוסט בנושא, בקבוצת באר שבע ביחד.  כלבתה האהובה הושמה בהסגר וכששוחררה, הייתה מיובשת ומלוכלכת מהפרשות. "החזרנו את הכלבה של המשפחה מהסגר בעקבות תקרית עם כלב אחר בשכונה לאחר 10 ימים, ניתנה להם כלבה בריאה ומלאת שמחת חיים", כתבה מור.  "היום בשמונה בבוקר באנו לאסוף אותה נאמר לנו שהכלבה קצת לא מרגישה טוב . פגשנו כלבה מיובשת, אפטית לחלוטין,לא מסוגלת להרים את הראש שלה בטח לא נדבר על לעמוד על הרגליים.. עם אינפוזיה וצריכה לקבל אנטיביוטיקה. היא הייתה מזוהמת. כנראה ששכבה בשלשול של עצמה. אלוהים יודע כמה זמן. פשוט מזעזע, מי יודע מה עבר עליה. לא אמיתי שמכריחים להפקיד כלבים במקום כזה".

כלבתה של מור חבידה. חזרה בטראומה מההסגר (צילום: פייסבוק)​​​​​​​

שוחחנו עם חברת מועצת העיר יסמין סקס, מסיעת אור, אשר מטפלת ומקדמת בנושא רחוות בעלי החיים: "אני רוצה לומר שצר היה לשמוע את שני המקרים ועם שניהם, עדי ומור, יצרנו קשר מיידי, גם מלשכת ראש העיר. אנחנו בודקים לעומק מה קרה שם, כיצד זה קרה. איך לא הודיעו לבעל הכלב ומה קרה לכלבה. מהעיריה נמצאים בקשר עם שני הפונים שכתבו את הפוסטים".

יסמין הוסיפה כי "מקרים כאלה מעמידים באור לא נכון את העבודה הקשה, הטובה, הנעשית בתחום בעלי החיים בבאר שבע. ראש העירייה קשוב לנושא, יש לנו דלת פתוחה אצל כל הגורמים. משקיעים תקציבים גדולים ברווחה - מעיקור וסירוס חתולי רחוב, דרך הסדרת פינות האכלה לחתולים. אנחנו מתכוונים להקים בתחנת ההסגר מרפאה שתתן את כל השירותים, כאשר גולת הכותרת, שנמצאת בתכנון, היא הקמת קריית בעלי חיים, שתעניק שירותים ברמה גבוה לכלבים וחתולים. אני יכולה להגיד לך, אני חברת אופוזיציה במועצת העיר, שבנושא רווחת בעלי החיים, יש לעיריית באר שבע והעומד בראשה, דלת פתוחה ואוזן קשבת".

"עם זאת, שוחחתי עם שני הפונים, במקרה אחד מדובר בכלב שנפטר כשבוע אחרי שיצא מההסגר. אני שבה ואומרת: יצרו איתם קשר משלכת ראש העיר ותיעשה בדיקה מעמיקה. אנחנו עורכים ימי אימוץ כלבים בבאר שבע, כדי לתת לכלבים שננטשו בהסגר חיים טובים יותר".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:  "בניגוד גמור לטענות כפי שציינת בשאילתא הכלבים הנמצאים בתחנת ההסגר (הכלבייה) מוחזקים בתנאים טובים. הכלבים מקבלים טיפול הולם מצוות מוכשר שעובד במקום, המבצע פעמיים ביום נקיון כללי  של התאים, מתן מזון ומים.

כידוע בכלבייה נמצאים כלבים שאותרו משוטטים ושאינם נדרשים על ידי בעליהם   הכלבים מוצאים לטיול על ידי מתנדבים במגרשים שנבנו עבורם במיוחד בתוך מתחם המחלקה הוטרינרית.

 בנוסף, הרופאים הוטרינרים בודקים פעמיים ביום את הכלבים במטרה לזהות סימנים ראשונים למחלת הכלבת וכן דרכי הטיפול בהם.

בנוגע למקרה הספציפי של הכלב הנ"ל, הוא נתפס במרחק של 3 ק"מ מהמקום ויתכן שבדרך, בטרם תפסיתו הוא אכל את הרעל".


צילום וידאו מהסגר באר שבע, לקוח מהפייסבוק של "כלבים של אף אחד" 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load