• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מדוע הורים בבאר שבע לא שמעו על קיומה של קייטנה ב-80 שקלים?

משרד המדע והטכנולוגיה מסבסד קייטנות בתחומי המדע בערים רבות, אך הרשויות לא ממהרות לפרסם את קיומן

ילדים ומדע. קייטנה מסובסדת (צילום הדמיה: MALISSA LOFT / USAF)

משרד המדע והטכנולוגיה יסבסד הקיץ שבוע נוסף של קייטנות ב-147 יישובים ברחבי הארץ. השבוע הנוסף יעסוק בתחומי מדע, טכנולוגיה וחלל וההורים יישאו בעלות מינימאלית של 80 ₪ בלבד. הקייטנה מתקיימת גם בעיר באר שבע. עם זאת, השר אופיר אקוניס קבל היום, על כי רשויות מקומיות רבות כלל לא טרחו לפרסם את דבר קיום הקייטנה. קייטנה הינה אחת ההוצאות הכבדות למשפחות, במהלך הקיץ.

"ילדים שנחשפים בגילאים צעירים לתחומי מדע וטכנולוגיה הם הילדים שיעשו את השינוי של עתיד המדינה. אנחנו רוצים לתת הזדמנות שווה לכולם להיות חלק משפיע בשינוי הזה." מסביר שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס ומוסיף: "כבר היום ניתן לראות את ההשפעה העצומה של היזמים הישראלים הצעירים במגוון תחומים מדעיים וטכנולוגיים, ואנו שואפים לשמר ולהעצים את התופעה".

הקייטנה כוללת 5 ימים אשר כולם ביוזמה ובמימון של משרד המדע ובתפעול חברת ytek שזכתה במכרז להפעיל את כל הקייטנות בארץ. מדובר ב- 604 קבוצות הכוללות יותר מ-12,000 ילדים בתקציב 4 מיליון ש"ח. התכנית מיועדת לתלמידי כיתות א'-ו' ופועלת בעיקרי ביישובי פריפריה ובמגזר הערבי והחרדי בישראל.

במסגרת התכנית, בכל יום בשבוע הנוסף ולמשך 4 וחצי שעות, יפעילו המדריכים 3 סדנאות אשר יועברו בדרך חווייתית ובאמצעות ערכות רובוטיקה, אלקטרוניקה וטכנולוגיה בפעילויות שיסייעו לילדים להעשיר את ידעם ללא צורך בידע מקדים. המטרה היא להגביר את החשיפה וההנגשה של תחומי המדע והטכנולוגיה ולעורר מודעות אליהם כבר בגיל צעיר. 

לאיתור האחראי על הרישום ביישוב שלכם - הקליקו כאן

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load