• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עונש לנערים שציירו גראפיטי בנתיבות: למחוק הכל

שני נערים ריססו כתובות בשבח מכבי תל אביב, נתפסו על חם על יד המשטרה ובמקום להישפט - יידרשו למחוק את כל מה שריססו

אחד הנערים מוחק את הכתובות (צילום: דוברות המשטרה)

בלשי משטרת ישראל עיכבו ביום שני האחרון שני קטינים בחשד לריסוס גרפיטי על חומות ומבנים ציבוריים בעיר נתיבות. פיקוד תחנת המשטרה בעיר יחד עם עיריית נתיבות מצאו לנכון לתת לנערים הזדמנות שניה ולהטיל עליהם עונש חינוכי לשיפור פני העיר. במשטרה ציינו – "אנו מאמינים בהליך מטפל יחד עם קטינים, במגוון פרויקטים אותם אנו עורכים, על פני הליך פלילי".

לאחר שבחודש האחרון החלו להתנוסס בזו אחר זו כתובות גרפיטי בנושא "מכבי תל אביב" על קירות מבנים ציבוריים וחומות ברחבי העיר נתיבות, ערכו במשטרה פעילות מבוססת מודיעין שהביאה לאיתור ועיכובם שלשום של שני נערים בני 15 ו-16. השניים קשרו עצמם במהלך חקירתם לחשדות המיוחסים להם וסיפרו כי הם אוהדים אדוקים של קבוצת "מכבי תל אביב" וכי עשו זאת כיוון שזו דרכם לבטא את האהדה וההתלהבות שלהם מקבוצת הכדורגל.

נוכח גילם הצעיר והעובדה שהינם ללא עבר פלילי, הוחלט בשיתוף פעולה פיקוד תחנת משטרת נתיבות יחד עם יחידת הפיקוח העירונית בעירייה להטיל על הנערים קנס כספי וכי יידרשו לנקות את כלל כתובות הגרפיטי המפוזרות ברחבי העיר, לרבות כתובות שכאלו שלא מעשה ידיהם, במסגרת תרומתם לשיפור פני העיר. 
אתמול, יום ג', התייצבו הנערים ועמלו בניקיון כלל כתובות הגרפיטי בעיר נתיבות.

במשטרה ציינו כי במסגרת טיפול בבני נוער המעורבים בפלילים, בחלקם של העבירות ובהתאם לקריטריונים, ניתנת הזדמנות שניה לתיקון מעשיהם וזאת לאחר לקיחת אחריות מצד הקטין. ישנם מספר פרויקטים אותן מובילה משטרת ישראל למען מטרה זאת של השבת הקטין לדרך הישר כגון פרויקט מיל"ה ועוד.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load