• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דרעי: ''נדרתי נדר - ששום צעיר לא יחווה את הילדות שאני חוויתי''

השר לפיתוח הנגב והגליל סיפר בכנס ישראל לצעירי הפריפריה על ילדותו הקשה וראש הממשלה קרא לצעירים לבוא לנגב

נתניהו ודרעי: בואו לפריפריה (צילום: אורי סמדג'ה, באדיבות המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל)

כנס ישראל לצעירים, אותו מוביל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, התקיים אתמול, שלישי, במתחם 'צנובר' ברמת הגולן. את הכנס פתח השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה מכלוף דרעי, ונאמו בו ראש הממשלה, בנימין נתניהו,  יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל וגורמים נוספים.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה מכלוף דרעי: " בראשית דברי, ברשות ראש הממשלה, אני רוצה להודות לבורא עולם על הכל, אני אומר תודה על הטוב ועל המוטב, תודה רבה לך בורא עולם.

אולצנו בגיל 9 לצאת מהבית ואני כשר נדרתי נדר לתת לכל צעיר וצעירה בכל מקום בארץ לא לעבור את החוויה הזאת. דין ילד בהרצליה, בסביון וברעננה, כדין ילד בקרית שמונה ובאזור פה. זאת המדיניות של הממשלה הזאת שעשתה בשנתיים האחרונות הרבה דברים למען ההצלחה הזאת. אני רק רוצה להגיד לכם שנוצרה סטיגמה שהצעירים של היום זה לא כמו הצעירים של דורות קודמים, חושבים שהם מפונקים, עצלים ורוצים הכל, ואני אומר לכם שזאת סטיגמה לא נכונה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "יש לי מסר אחד בשבילכם - בואו לגולן, בואו לנגב, בואו לצפון, בואו לדרום, כאן זה העתיד של המדינה והעתיד שלכם.

"אני זוכר מה היה כאן לפני 50 שנה, איזה הבדל לעומת מה שפגשנו כאן בעבר, מקום המדינה ועד ששת הימים זה היה אחד האזורים הכי מאוימים. בתקופתנו, הסורים שלטו פה ופשוט טווחו כל מקום כמו בטוטו “היום מפציצים או לא”. החקלאים היו צריכים ללכת עם כלים משוריינים וילדי הישובים התבקשו להיכנס למקלטים כחלק משגרה יומית. דבר זה השתנה אחרי מלחמת ששת הימים בזכות גבורתם של לוחמי צה"ל". 

חלק מהפתרון שצריך לעשות פה הוא להתמודד עם בעיית הדיור וכדי לעשות כן צריך לצמצם מרחקים ולפתוח מאחזי דיור עם אלפי דירות ולא רק במרכז הארץ. כך נעצור את עליית המחירים, אנחנו כבר רואים ניצנים לכך ואני מקווה שנמשיך להצליח בזה כי מגיע לכם דיור במחירים נורמליים.

"ישראל היא מדינה מחוזרת בעולם. בדיוק חזרתי מאפריקה ואני הולך מכאן לפגוש את ראש ממשלת אתיופיה שבא לביקור גומלין, כאשר שואלים את הצעירים בישראל מה מידת האושר שלהם, הנתונים גבוהים כי הצעירים יודעים שטוב לחיות במדינת ישראל וזה המקום שלהם, ואני אומר לכם היום – בואו לכאן כי זה המרכז החדש, הגולן הגליל והנגב הם המרכז החדש ובעזרתכם אתם העתיד שלנו ויחד נבנה את כל המדינה שלנו ביחד״.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load