• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משרד הפנים: בגלל עומס, העובדים נועלים את הלשכות לפי ראות עיניהם

המהפך הביומטרי גרם ללחץ גדול בלשכות והעובדים, בחסות ההסתדרות, מחליטים על דעת עצמם מתי לנעול את הדלתות. צריכים דרכון? ייתכן ותאלצו לבלות את החופשה בארץ

קריית הממשלה בב''ש, בה שוכן משרד הפנים (צילום: גוגל מפות)

צריכים להוציא דרכון או להחליף תעודת זהות? מאוד ייתכן שתגיעו למשרד הפנים ותמצאו דלתות נעולות. בשל הכנסת התעודות הביומטריות, נוצר עומס חריג בלשכות ולקוחות זועמים. בשל כך, הוחלט לווסת את כמות האנשים הנכנסת ללשכות, כאשר מאוד ייתכן שהעבודה בלשכות אכן תתנהל כסדרה, אבל לא תותר כניסת אנשים פנימה. 
בהסתדרות מסבירים כי ביממה האחרונים נאלצו עובדי לשכות רישום האוכלוסין במספר מוקדים ברחבי הארץ להתמודד עם התקפות פיזיות ומילוליות מצד אזרחים, ולסגור את דלתות הלשכות בסיועם של מאבטחים ושוטרים. ברקע לכך עומס חריג שנוצר בלשכות, עם סיום תקופת הפיילוט להנפקת התעודות הביומטריות. למרות שמועד סיום הפיילוט היה ידוע מראש להנהלת הלשכות, לא ננקטו מבעוד מועד צעדים מתאימים לטיפול בעומסים הצפויים.

על מנת לשמור על ביטחונם האישי של העובדים, הוחלט על ידי הסתדרות עובדי המדינה ונציגות עובדי הלשכות כי במקרים בהן העובדים ייחשפו לאלימות, ייפתחו הלשכות בצורה מבוקרת במסגרתה יוגבל מספר הנכנסים.

שני שבתוב, יו"ר מועצת עובדי רשות האוכלוסין וההגירה, מציינת כי: "לצערי נוצר מצב במסגרתו ביטחון עובדי המדינה בלשכות השונות התדרדר משמעותית עקב העומסים הגדולים. לא נאפשר פגיעה בעובדי המדינה אשר ממילא עובדים תחת לחצים קשים ונותנים מענה לציבור הישראלי בכל תחנות חייו השונות. אני קוראת להנהלה לנקוט בצעדים אחראיים שיאפשרו לפתוח את הלשכות באופן שישרת את הציבור בצורה יעילה, תוך שמירה על ביטחוננו".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load