• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הנהג לא הכיר את המסלול ושאל אם מישהו מהנוסעים יכול לעזור''

חבלי לידה לא קלים למערך הקווים החדש של דן באר שבע. בחברה מבקשים ''סבלנות, מדובר במערך עצום על פני עיר גדולה. מפיקים לקחים''

קו 5, יום ראשון, שעה 17:05 (צילום: גיל חג'ג', רשת חברתית)

מספר ימים אחרי שינוי הקווים בבאר שבע, חלק מהתושבים לא מרוצים ואחרים - כן. ב-2 ביוני נכנסה לתוקפה הפעימה השניה ברפורמה הנרחבת שחברת דן באר שבע, זכיינית התחבורה הציבורית בעיר. הפעימה הראשונה נעשתה עם כניסת החברה לשירות ועיקרה, שינוי באופן הכירטוס והתשלום עבור הנסיעות. לאחרונה, גם נכנסה לתוקף האפשרות לנסוע באותו כרטיס כל עוד לא חלפו 90 דקות בין נסיעה לנסיעה.  

ביום שישי, ה-2 ביוני, חלו כאמור שינויים בחלק מהקווים: חלקן בוטלו והוחלפו באחרים, מסלולים קוצרו או הוארכו ותדירות של חלק מהקווים שופרה (למשל, הקווים לרמות הרכס). עם זאת, לא הכל עבר חלק: באחד המקרים, בקו 24, הנהג לא ידע את המסלול במלואו ונעזר בנוסעים. "הנהג פשוט שאל אם מישהו מהנוסעים יודע את מסלול הקו, אז קמתי והדרכתי אותו. הגעתי באיחור לעבודה". נוסעים אחרים, מספרים אודות איחורים בקווים, זמני המתנה גדולים וירידה ניכרת בתדירות הקווים, דוגמת קו 12. מיקומן של חלק מהתחנות שונה, אך גם נוספו תחנות חדשות. היו גם תלונות על שינויים באיזור מרכז גילת, אלא שכאן העניין הוא בשל ביצוע עבודות תשתית באיזור.
דן באר שבע נערכו לשינוי והציבו דיילים בתחנות העמוסות, שגם הסבירו וגם חילקו עותקים של חוברת המסלולים החדשים.
באתר החברה, מפורטים כל השינויים בקווים.  כמו כן, אפשר לתכנן נסיעה, על פי המסלולים החדשים, בעמוד הזה. 

גם מיכאל, מבאר שבע, כועס על השינויים: "כבר יומיים אני מאחר לרכבת בגלל המתנה של חצי שעה לקו 12,עד לפני השינויים האלה הקו היה מגיע כל 7 דקות, ביומיים האחרונים אני מגיע לתחנה ליד קניון אביה ב-6 בבוקר ומחכה עד 6:30, התוצאה היא שהאוטובוס מתמלא עד אפס מקום כבר אחרי שלוש תחנות ומתחיל לדלג על תחנות בהמשך כי פשוט אין לו מקום, אני שומע המון תלונות בנושא. אני לא יודע אם כל זה קורה בגלל השינויים אבל זה קורה מאז השינויים".

מדן באר שבע נמסר בתגובה: "תוכנית התנועה בכללותה מתבצעת ע״פ מה שקבע משרד התחבורה.  שינויים בתנועה מחייבים סבלנות ומאחר ומדובר במערך עצום על פני עיר גדולה, תמיד מתמודדים עם תקלות בימים הראשונים. אנו מטפלים בכל תקלה ומגבירים הדרכות לנהגים".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load