• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חיים טובים (על חשבוננו): הכנסת אישרה תשלום לחברי מועצות הערים

חברי המועצות שישתתפו בישיבות יקבלו תשלום, בניגוד לנהוג עד כה, בו חברות במועצת העיר הייתה ללא שכר. פירוש הדבר: הכנסה נאה נוספת, שמקורה בקופה הציבורית

עיריית באר שבע. חברי המועצה יקבלו תשלום על השתתפות (צילום: נתי בוכניק / CC BY SA 3.0)

עדת השרים לחקיקה אישרה היום (א') את הצעתו של יו"ר ועדת הפנים ח"כ דוד (דודי) אמסלם לתגמל חברי מועצות עיר עבור השתתפותם בישיבות מועצה.
 הפורום לקידום מעמדם של חברי וחברות מועצות הערים בישראל: ״רק רפורמה מקיפה בשלטון המקומי תגביר את הדמוקרטיה ותסייע בשדרוג ההון האנושי, במתן כלים בידי נבחרי ציבור בשלטון המקומי, בהגברת השקיפות ובמיגור השחיתות ברשויות המקומיות. הפורום תומך בהצעתו של ח״כ אמסלם ומודה לחברי וועדת השרים שאישרו את הצעתו של יושב ראש וועדת הפנים של הכנסת.
 הפורום ימשיך במאבק ציבורי לקידום רפורמות בשלטון המקומי על מנת להגביר את השקיפות ויכולת האכיפה של 3500 חברי המועצה ברשויות המקומיות.
 הפורום, הוקם לאחרונה על מנת לפעול להגברת הדמוקרטיה המקומיות, חיזוק והשבחת ההון האנושי והשקיפות בשלטון המקומי. הוא מאגד תחתיו מאות חברות וחברי מועצה מכל רחבי הארץ, מועצות אזוריות, מועצות מקומיות ועיריות- יישובים יהודים, ערביים, דרוזים - מנהיגות נשית לצד צעירים וותיקים.
 לדברי ראשי הפורום, ״כל מי שעיניו בראשו מבין שהשלטון המקומי בישראל נמצא במשבר עמוק. ראשי רשויות נמצאים תחת חקירות משטרה, ואי סדרים מטרידים נחשפים מידי יום בחלק מהרשויות המקומיות ברחבי הארץ״..
אנו טוענים נדרש תהליך מקיף שכולל רפורמות דוגמת זו של ח״כ אמסלם להעצמת חברי וחברות המועצה. לצד תהליך מבורך זה, נדרשים תהליכים נוספים אשר יחייבו ראשי רשויות להציג חומרים לנבחרי ציבור, תהליכי הכשרה והשבחת ההון האנושי של נבחרי הציבור ברשויות המקומיות, על מנת לחזק את הדמוקרטיה המקומית. ואת יכולתם של חברי מועצה לבקר ולאכוף את פעילותם של ראשי הרשויות וגופי הביצוע ברשויות המקומיות.
 
זה הזמן לפעול להגברת השקיפות ולחזק את הדמוקרטיה המקומית ואחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי העצמת מעמדם של חברי המועצה ברשויות המקומיות, וחיזוק היכולת שלהם לפעול למען הציבור שאותו הם מייצגים.
  
יו״ר וועדת הפנים של הכנסת, ח״כ דוד אמסלם: ״הרשויות המקומיות הן זרוע ביצועית של המדינה", אמר אמסלם, "למדינת ישראל יש אינטרס לחזק את הדמוקרטיה – שחבר מועצה ישאל שאלות, יבקר במקומות שצריך. אם הוא צריך להעדר ממקום עבודתו בכל שבוע למספר שעות, או שיפוטר מעבודתו העיקרית, או שיפסיק לתפקד כחבר מועצה. בדקנו את המצב בארצות אחרות. בחלק ממדינות המערב חברי מועצה מקבלים שכר, כולל הפרשות סוציאליות. באחרות לפחות החזרי הוצאות. רק אצלנו אנשים משקיעים מזמנם, מפעילים את כל הוועדות הסטטוטוריות שבלעדיהן העיריה לא יכולה לזוז, עוזבים את מקום העבודה ולא מקבלים אפילו החזר על החניה. אני מודה לחברי וועדת שרים לחקיקה שהבינו את משמעות הצעת החוק  וקידמו את אישורה. אפעל כעת לקדם את ההצעה במהירות האפשרית".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load