• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דרעי חתם על הסדר לחייבי ארנונה - האם גם תושבי ב''ש ייהנו ממנו?

שר הפנים אריה דרעי חתם על צו להסדר חובות ארנונה ישנים, במסגרתו החייבים יקבלו הנחות של עד 50 אחוזים. עיריית באר שבע תחליט בקרוב אם להצטרף להסדר

האם גם חייבי ארנונה בב''ש ייהנו מהסדר ההנחה? (צילום הדמיה: MAX PIXEL / רשות הכלל)

הארנונה עולה ועולה ומשפחות רבות בבאר שבע מתקשות כבר לעמוד בתשלומים - בשל יוקר המחיה: חינוך, עלויות מטורפות בתחום הדיור ועוד. חובות ארנונה, בין אם שלא שולמו או שהוראת הקבע שלהן לא כובדה מכל מיני סיבות (בעיקר אי כיסוי מספיק) גוררות אחריהן הליכי גביה ועיקולים. שר הפנים אריה דרעי הודיע לאחרונה על מבצע גביית חובות עבר בארנונה למגורים ושלא למגורים. לרשויות המקומיות בישראל חובות ארנונה של תושבים ובעלי עסקים בתחומן בהיקף של כ-30 מיליארד שקלים. בינתיים, לא כל הרשויות בישראל הצטרפו להסדר, היות והחייבים משלמים בהסדר את חובם בהנחה של 50 אחוזים. 

על פי תקנות עליהן חתם השר , יוכלו רשויות מקומיות להעניק הנחה של עד 50% לבעלי חוב ארנונה, למגורים ושלא למגורים, ולהסדיר את חובם לרשות המקומית. בעל חוב יוכל להנות מהנחה משמעותית רק אם שילם את חובו באופן מלא בשנים 2015 ו-2016. עם זאת, מבצע הפחתת החוב לא יחול לגבי נכס שהמחזיק בו הוא המדינה, חברה ממשלתית, תאגיד סטטוטורי או מי שקיבל פטור חלקי מארנונה לפי החוק.

שר הפנים, אריה דרעי: "מבצע לגביית חובות ארנונה הוא יציאה מחושך לאור לחייבים רבים שיסדירו כעת את חובם והנהנים מכך הם כלל תושבי הרשויות עם הטבת השירותים המוניציפליים. באפשרותן של רשויות מוחלשות בעלות תקציבים נמוכים, לקבל הכנסות שאינם שולמו עד היום, כחוק. הדבר הינו צעד נוסף להקטנת הפערים החברתיים והכלכליים".

בעיריית באר שבע טרם קיבלו החלטה בנושא. מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "אכן, כפי שציינת משרד הפנים יזם את המבצע לגביית חובות ארנונה בהנחה של 50% לזכאים לכך. מועצת העיר באר שבע תדון בישיבתה הקרובה (14/6/17) ותקבל החלטה בנושא".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load