• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הדרמה של משפחת אביכזר: בעלי נכסים מחפשים ''שוכרים איכותיים''

המשפחה נאלצה ללון אתמול מחוץ לביתה, אחרי שלא עמדה בתשלומי שכר הדירה. הבוקר, הובטח לה סיוע מצד גורמי רווחה, אבל בעלי נכסים בבאר שבע, כך מתברר, אינם מוכנים להשכיר למשפחות השרויות במצוקה

רחמים אביכזר. אתמול הוא ומשפחתו ישנו ברחוב (צילום: דני בלר)

אחרי שאתמול סולקו מהבית אותו שכרו, כי לא עמדו בתשלומי שכר הדירה בשל חובות כבדים אליהן נקלעו ובעקבות הפרסום הבלעדי בברנז'ה NEWS, שזכה להדים רבים,  גורמי רווחה בבאר שבע הצליחו לגייס עבור המשפחה דמי שכר דירה  לחודשיים הבאים, על מנת שהלילה לא ילונו שוב ברחוב. 
אתמול, ראשון, משפחת אביכזר הוצאה מביתה, עם מעט החפצים שלה ובילתה את הלילה ברחוב הורקונוס, בשכונה ד'. שכנים ועוברים ושבים סייעו להם במזון ואף הציעו לקחת את הילדים ללינת לילה. בשעה מאוחרת מאוד הגיעו למקום שוטרים וגורמי, שסיפורה קורע הלב של המשפחה נודע להם דרך התקשורת. 
ההורים, רחמים ורותי מתקיימים מקצבאות זעומות וכבר עייפו להתדפק על דלתות המוסדות. שכונה ד' הפכה זה מכבר לגן עדן למשקיעי נדל''ן, שקונים בה דירות זולות, מפצלים אותן ליחידות דיור קטנות וגורפים שכר דירה המעניק להם תשואה משגעת. הדירות מוצעות אך ורק ל"שוכרים איכותיים" - בעיקר סטודנטים ממרכז הארץ. לא מכבר, קבלו ארגונים חברתיים, כי קיימות דירות בדיור הציבורי בבאר שבע, אך לטענתם אלה ניתנות לכל מיני עמותות, במקום לזכאים. 
רותי מספרת, כי הבוקר, שני, לאחר שהובטח להם סיוע בשכר דירה, היא החלה לחפש דירות ונדהמה מהיחס לו זכתה: "בעלי דירות רואים משפחה במצוקה ולא מוכנים להשכיר לה. כולם רוצים סטודנטים אמידים. פנינו כבר לבעלי נכסים רבים וכולם נותנים את אותה תשובה. דורשים צ'קים ובטחונות. אנחנו ערב חג ואין לנו איפה לחיות".
בשעות האחרונות המשפחה עושה מרתון טלפונים, בתקווה שייצמא בעל הדירה שיסכים להשכיר להם. זאת, למרות שבבאר שבע ישנן דירות רבות, של משקיעים, העומדות ריקות, רק משום שבעליהן מחכים ל"שוכר הנכון".   

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load