• 25 אפריל 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתניהו באופקים: ''חיברנו את הנגב למרכז''

ראש הממשלה אומר, כי הנגב כבר מחובר למרכז בתעסוקה, בדיור ובתשתיות וכי סגירת הגבול בפני פליטים - מבטיחה את ביטחון הנגב

נתניהו באופקים (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום בטקס חתימת הסכם גג באופקים. באירוע השתתפו גם שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט וראש וראש העיר אופקים איציק דנינו. 


ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "התחלנו להזיז שלושה דברים, שלושה דברים. זה הכל חלק מתפיסה יסודית ומרצון אמיתי למחוק את המושג הזה, פריפריה, לחבר את המדינה שלנו ולפתח אותה. היא לא כל כך גדולה, היא לא כל כך מרוחקת.
שלושה דברים. קודם כל ביטחון, שנית תשתיות-תחבורה, ושלישית דיור. משה (בפנייה לשר האוצר), אתה תפסת את זה יותר מכל אחד אחר.ביטחון זה ברור לכם, אני לא מדבר על השכנים שלנו, השכנים שלנו עכשיו יודעים דבר אחד - אתם יורים עלינו דמכם בראשכם - פשוט".
 
"העיקרון הפשוט הזה, הם מבינים וזה חשוב. ואנחנו יודעים שהם מבינים כי רואים את הברכה של מדינת ישראל. זה לא דבר של מה בכך. ישראל עומדת לעבור, עוד שנה-שנתיים, את יפן בהכנסה לנפש".

נתניהו בחר להתייחס לנושא הפליטים: "אם אתה נמצא באריתריאה או בסודן אתה יכול לבוא הנה וביום אחד תעשה מה שייקח לך מאתיים חמישים ימים באריתריאה. ואז התחילה שאיבה ענקית מאפריקה, לא פליטים, בחורים צעירים בני 25, סליהם על כתפיהם, ואנחנו יודעים בדיוק מה קורה פה, קיבלנו החלטה לסגור את הגבול, סגרנו אותו. אנחנו קודם כל מבטיחים את ביטחון הנגב וביטחונה של מדינה ישראל".
בנושא הדיור אמר: "אנשים צריכים מקום לגור. אמר לי שר האוצר: 'אני בא לתת להם, אבל אני אתקע אחר כך בזה שאין בית ספר, אין מרכז מסחרי, אין מתנ"ס, אין קופת חולים' - ולכן אנחנו רוצים לעשות הסכמים שמאגדים את הכל. אנשים יודעים בבטחה שאם אנחנו מתחייבים קדימה, כל הדברים הללו יבואו יחד.  אנחנו מדברים פה היום על הכפלת העיר אופקים, כשם שאנחנו מכפילים את הערים האחרות. כשם שבאר שבע מכפילה את עצמה, ודימונה מכפילה את עצמה".
 "ביטחון, תשתיות, דיור - זה עושה דבר אחד - אנחנו עושים מהפכה בנגב. הנגב זה המרכז החדש של מדינת ישראל. פורצים מהמרכז, מחברים את המרכז. יש לנו עוד עבודה בגליל, אבל הנגב כבר שם. אתם כבר שם, הגענו". 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load