• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסתיימה שביתת הרעב של האסירים הבטחוניים

בתום 40 יום ולאחר משא ומתן מרתוני, שנמשך כל הלילה בבית כלא שקמה אל מול מנהיג האסירים, מרואן ברגותי, שביתת הרעב הסתיימה הבוקר

כלא שקמה באשקלון, בו כלוא ברגותי (צילום: גוגל מפות)

בתום 40 יום, שביתת האסירים הפלסטיניים, הכלואים בבתי הכלא בישראל, בהם מתקנים בדרום, הגיעה לסיומה. הודעה על סיום השביתה יצאה הבוקר משירות בתי הסוהר, בתום ישיבה מרתונית, שנמשכה כל הלילה, בין הנהגת האסירים, בראשות מרואן ברגותי ואנשי שירות בתי הסוהר, שנערכה בכלא שקמה, בה כלוא ברגותי.

בבתי הכלא בישראל כלואים כ-6,200 אסירים בטחוניים ולדברי שירות בתי הסוהר, לא כולם הצטרפו לשביתת הרעב. בין היתר, ניסו בשירות בתי הסוהר לשבור את השביתה על ידי פרסום צילום וידאו ממצלמה נסתרת בתאו של ברגותי, בו הוא נראה נכנס לשירותם ואוכל חטיף טורטית. שיטה אחרת בה ניסו לשבור את האסירים היא בהפגנת גורמי ימין מול בתי הכלא, שעשו "על האש" והפנו את עשן המנגלים לעבר התאים.

לטענת שב''ס, רק כ-1,300 אסירים הצטרפו לשביתה. עם זאת, ברחוב הפלסטיני מדברים הבוקר על ''הישג''. בכלי התקשורת הפלפסטינים מצוטטים בכירי הרשות מגדירים את סיום השביתה כ"ניצחון המגן על כבודם וזכויותיהם של האסירים". מצד שני, מעריכים גורמים בישראל, כי מועד סיום השביתה כרוך לתחילת חודש הרמאדן.

בשב''ס מסרבים לגלות את פרטי ההסכם מול האסירים, אם כי ידוע שהייתה עינות לדרישתם להגדילהאת היקף הביקורים וככל הנראה, להרשות שימוש בטלפון, תחת תנאי פיקוח מסוימים.

בישראל היה חשש כי במהלך שביתת הרעב מישהו מבין האסירים ימות בשל סיבוך רפואי. צוותים רפואיים הומעדו אכן בבתי חולים בדרום. הבוקר, הכוננות הוסרה עם תום שביתת הרעב.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load