• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחר בבאר שבע: הפנינג ושלל פעילויות בסימן היום הבינלאומי ללא עישון

ההפנינג יעסוק בנזקי הטבק והשפעתו על האדם והסביבה. מדובר יהיה בהזדמנות נוספת לשיח ציבורי רחב בנושא עישון הכולל המלצות ודרכים להתחשבות הדדית במטרה למנוע עישון פאסיבי

ההפנינג המיוחד ושלל פעילויות נוספות יתקיימו ביום חמישי ה- 25/5 ברחבי העיר ובפרט בקניון הנגב, בסימן היום הבינלאומי ללא עישון. במסגרת היום הקורא לכם להפסיק לעשן ולו ליום אחד, ייהנו המשתתפים בין היתר מדוכני מידע, בדיקות ורישום לסדנאות גמילה, יריד אמנים והצגה לכל המשפחה בקניון הנגב. ההפנינג יעסוק בנזקי הטבק והשפעתו על האדם והסביבה. מדובר יהיה בהזדמנות נוספת לשיח ציבורי רחב בנושא עישון הכולל המלצות ודרכים להתחשבות הדדית במטרה למנוע עישון פאסיבי.

במסגרת האירוע פקחי העירייה יחד עם מתנדבים שגויסו במיוחד ליום זה, תלמידי בתי ספר ובני נוער יתייצבו ברחבי העיר ובין השאר לאורכה של שדרת יצחק רגר לחלק לכם/ן מידע אודות השלכות העישון ובכלל להזכיר לכם שאת הסיגריה הבאה אפשר יהיה שלא להדליק או לכל הפחות להדליק מחר. על פי נתוני משרד הבריאות 8000 ישראלים מתים מידי שנה מעישון סיגריות ו-800 שלא עישנו מעולם מתים כתוצאה מעישון פאסיבי.

בקניון תוצב עמדה לבדיקת ריאות, כן! כל מי שליבו חפץ יוכל לבדוק את המצב העכשווי של ראיותיו, אם הנכם מעשנים והתוצאה לא תמצא חן בעיניכם, בבקשה אל תיקחו ללב גם לא לריאות, הצטרפו לסדנת גמילה מעישון בו במקום שללא ספק תסייע לכם לשפר את מצבכם הבריאותי והכלכלי.

להפסיק לעשן - יום ללא עישון ​​​​​​​

ואם כבר עסקננו בסדנת גמילה מעישון, חשוב לומר שהיא מוענקת בחינם והיא כלולה בסל הבריאות. אפשר יהיה לקבל את כל הפרטים אודותיה בדוכני המידע של קופות החולים השונות ביום ההפנינג עצמו. ובנוסף, דרך עלוני המידע וההסברה שיחולקו על ידי פקחי העיר והמתנדבים.

יש לציין שלא רק ביום זה אלא לאורך כל השנה מתקיימות ברחבי באר שבע ובפרט במוסדות החינוך מגוון פעילויות והסברה בנושא מניעת עישון ונזקי עישון. כמו כן, יצוין שהעיר באר שבע חברה ברשת ערים בריאות. יו"ר וועדת הבריאות העירונית פרופסור טלי זילברשטיין, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים אתי כהן, מתאם הבריאות העירוני מיכאל אוחיון יחד עם הוועדה העירונית למניעת עישון, פועלים לקידום אורח חיים בריא ופעיל במגוון תחומים.

אז בין אם אתם מעשנים ובין אם לא, תזכרו היום הבין לאומי ללא עישון הוא בשביל כולם, כי כולנו נחשפים לעשן הסיגריות בדרך כזו או אחרת, קחו אוויר, ותנשמו עמוק ואל תשכחו שבלי זה אפשרי ולו ליום אחד!

האירועים בסימן היום הבינלאומי ללא עישון הנם יוזמה משותפת של עיריית באר שבע , קניון הנגב, "כיוונים" החברה לתרבות הפנאי, לשכת בריאות מחוז דרום, החוג למניעה וגמילה מעישון באוניברסיטת בן גוריון, משרד החינוך, רשת ערים בריאות, המרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, בית החולים אסותא, קופות החולים: כללית, מאוחדת, מכבי, לאומית.

ההפנינג ואירועים נוספים השנה בהם ביצוע סקר בנושא עישון יוצגו בחודש נובמבר בכנס עירוני גדול בהשתתפות קובעי מדיניות בתחום מניעת עישון .

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load