• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סרט ישראלי-פלסטיני וקומדיה על יציאה מהארון בפסטיבל הסרטים של ב''ש

לראשונה ייערך בבאר שבע פסטיבל קולנוע, עם סרטים, שבגלל היעדר סינמטק, יוקרנו בפאבים ובמועדונים נבחרים - וייגעו בסוגיות רגישות של מציאות הישראלית

''מבורכת'' - אחד הסרטים שיוקרנו בפסטיבל (צילום: יח''צ)

"פסטיבל הסרט הקצר"  יתקיים בין התאריכים - 23-25.5.17 החל מ-20:00 בערב בעיר העתיקה בבאר שבע, והכניסה אליו חופשית. בשונה מפסטיבלי סרטים קלאסיים המתקיימים בסינמטקים (בבאר שבע אין סינמטק) ובבתי קולנוע, פסטיבל הסרט הקצר מעביר את הקרנות הסרטים לפאבים ומוקדי בילוי ברחבי העיר העתיקה, שם הקהל גם צופה בסרט וגם חווה מפגשים אישיים עם יוצרים ישראליים כמו דורון צברי ואחרים,  והכל תוך שהוא יושב בניחותא על כוס בירה או וויסקי. לדברי הנהלת הפסטיבל, הקונספט הייחודי נועד לייצר חוויה אינטימית המאפשרת לקהל לחוות קולנוע מנקודת מבט אישית ומרגשת יותר, באווירה חופשית ורעננה.

בין הסרטים שיוקרנו בפסטיבל, ניתן לציין את הסרט הישראלי-פלסטיני "רז וראג'ה",  של יונה רוזנקיאר, המביא את סיפורו של רז, מילואימניק עייף, מופקד לשמור על משאית צבאית שהתקלקלה ועל ראג'ה, עצור פלסטיני שנתפס לאחר שהפר את נהלי צה"ל. הסרט הופק במסגרת "מים" - פרויקט סרטים ישראלי-פלסטיני. מנהלת אמנותית ומפיקה: יעל פרלוב. מפיקים: קובי מזרחי ומאיה דה-פריס.
הסרט יוקרן ב-25 במאי, בשעה 20:30, בקפה לולה. 

סרט בולט אחר, עוסק בסיפור חייו של הומוסקסואל החי את חייו בסתר: "זאזאלנד", של מעיין כהן, מגולל את סיפורו של גור, בנו ההומוסקסואל של זאזא, גיבור הסרט "חתונה מאוחרת", מחליט ביום בו מציגים לו את כלתו המיועדת, כי הגיע הזמן לשתף את המשפחה בסודו. הסרט יוקרן ב-24 במאי, בשעה 21:00, בקפה לולה. 

טריילר הסרט "זאזאלנד", שיוקרן בפסטיבל:

Trailer zazaland from maayan cohen on Vimeo.
הפסטיבל יארח בהקרנת טרום בכורה את סרטו החדש של דובר קוסאשווילי "זוג יונים" אשר צפוי לצאת לאקרנים ברחבי הארץ בקיץ. לאחר הקרנת הסרט ייערך מפגש שיח אישי של הצופים עם קוסאשווילי אשר ישתף את הקהל בעשייה הקולנועית ובמניעיו האישיים כיוצר, וכן ישיב לשאלות שיעלו.

הפסטיבל ייערך ברחבי העיר העתיקה המתחדשת של באר שבע, בשלושה מתחמים מרכזיים: 'קולנוע לולה' – בבית הקפה לולה ברח' סמילנסקי, 'קולנוע החלוץ', בפאב החלוץ 33, ו'קולנוע פרינג'' – ברחבת תיאטרון הפרינג' בעיר העתיקה. כל אחד מהמקומות הללו יקרין סרטים קצרים מז'אנרים שונים, ויארח בין 100-200 איש להקרנות ולמפגשים אישיים עם יוצרים וותיקים וצעירים.

בנוסף למתחמים אלו, ייערכו בכל ערבי הפסטיבל מיצגי רחוב וסדנאות אמן ברוח הקולנוע והיצירה, ופאבים נוספים ברחבי העיר העתיקה יחגגו ברוח הפסטיבל הוזלת מחירים, דיג'י שינגן פסקול מסרטים וכו'.

הפסטיבל יארח השנה את 'תחרות הסרט הקצר' – בה יתמודדו 10 סרטים קצרים על המקומות הראשון והשני. סרטי התחרות יוקרנו ב'קולנוע פרינג' והזוכים יוכרזו באירוע חגיגי אשר ינעל את הפסטיבל . לדברי מור חנאי, המנהלת האמנותית של הפסטיבל: "מטרת הפסטיבל היא  ליצור מעין "מדורת שבט" אשר מציעה אלטרנטיבה  לפסטיבלי הקולנוע הקיימים. החיבור האינטימי בין היוצרים והקהל, וההקרנה של סרטים אישיים באווירה חופשית על כוס בירה, מאפשרת לקהל להיות שותף לעולמם הפנימי של היוצרים, חף משיפוטיות ולייצר שיח אותנטי, המחבר בין אנשים. פסטיבל הסרט הקצר של באר שבע הוא מיזם משותף של הרשות לפיתוח הנגב,  עיריית באר שבע, חברת כיוונים ומרכז הצעירים בעיר.  נותני החסות למקום הראשון בתחרות - לאון ומשה אדרי וסינמה סיטי.  

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load