• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בג''צ: אוזן יסיים תפקידו ברמת חובב ב-1 ביולי

תדהמה בנגב: יו''ר מועצת נאות חובב, אנדריי אוזן, האיש שהוביל את השינוי והפך את המועצה למובילה, לא יוכל להמשיך עוד בתפקידו ובמקומו, ימנה שר הפנים דרעי איש אחר

אנדריי אוזן (צילום: דודו גרינשפן, דוברות נאות חובב)

לפני מספר דקות, בשעה 12:30,  זו ננעל הדיון בבית המשפט העליון בעתירתו של ראש מועצת נאות חובב, אנדריי אוזן כנגד החלטת שר הפנים, אריה מכלוף דרעי, להביא לסיום כהונתו. הרכב השופטים בבית המשפט ציין בהערכה את תרומתו ופועלו של אנדריי אוזן כראש מועצת נאות חובב. לבקשת בית המשפט נעתר  אוזן להצעת פשרה לפיה הוא יסיים את כהונתו ב-1 ביולי, בעוד כחודש וחצי.

בזכור, בסוף חודש ינואר, ראש המועצה התעשייתית נאות חובב, אנדריי אוזן, זומן לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, במטרה לסיים את כהונתו. אוזן, מי ששימש בין יתר תפקידיו כסגן ראש עיריית באר שבע, מונה לתפקידו לפני שבע שנים, במהלכן קידם את נושאי השמירה על איכות הסביבה, השקיפות והפך את נאות חובב למועצה תעשייתית מובילה, שדרכי עבודתה נלמדות על ידי כל העוסקים בענף בארץ ובעולם. בזכות עבודתו, בצוותא עם ארגוני הסביבה, התאפשר מעבר קריית ההדרכה לנגב, שהתעכבה בשל חשש לזיהומים סביבתיים.

החלטת שר הפנים נתקבלה בנגב בתדהמה ובמידה לא מבוטלת של כעס. בשיחות סגורות היו מי שראו בפיטוריו של  אוזן מעין התערבות, לכאורה, בענייני הנגב ובניסיון להנציח מועמד חיצוני. יו"ר עמותת נגב בר קיימא, בלהה גבעון, כתבה עם היוודע הכוונה לפטר את אוזן במכתב חריף: "לאור הצלחתה של המועצה, שתקציבה השנתי מגיע לכ- 70 מליון שקל, חמד שר הפנים במועצה אותה הבטיח בתפקיד היו"ר למי מאנשיו, אך מאחר ולא נמצאה סיבה להדחתו של מר אנדרי אוזן, מופצת שמועה על ידי מקורביו של שר הפנים כי התנהלות המועצה איננה נאותה. המועצה התעשייתית נאות חובב מתנהלת בשקיפות וביושרה ועל פי כל חוק וזאת אנו יודעים מקרוב. ההשקעות במועצה מגיעות מתשלומי הארנונה של המפעלים ומתרומותיהם עבור פרויקטים ייחודיים שמטרתם העצמת התעשייה והקיימות".

הודעתו של אוזן, אשר פורסמה מעט לאחר הפסיקה (צילום מסך)
"לצערנו - במקום להעניק למר אנדרי אוזן את פרס ישראל לאור פעילותו והצלחתו, בחר  שר הפנים להדיחו  מתוך מניעים בלתי מקצועיים ושאינם מתחשבים ב - 500,000 תושבי הנגב ואלפי חיילי קריית ההדרכה תוך הכפשת שמו ושם המועצה".

בתחילת חודש פברואר החליט אוזן לעתור לבג''צ. לפני כשעה ,בצהריים, הוחלט, כפשרה, שאוזן יסיים את תפקידו ב-1 ביולי. לאחר פרישתו, יהיה צורך בוועדת איתור, שתחליט על זהות יושב הראש הבא של המועצה התעשייתית. בבורסת השמות - אישים מבאר שבע, המוכרים מתחום העשייה הציבורית בעבר, אפילו כאלה שעבדו בחפיפה עם אוזן בתפקידים קודמים. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load