• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בזבוז משווע: שלושה שבועות המים זורמים - בגלל בירוקרטיה

בצמוד בית הספר היסודי נאות לון יש נזילת מים משלושה שבועות. הילדים צריכים לדלג מעל שלוליות, המים מתבזבזים, אך על מנת להגיש תלונה, על ההורים לדעת מאיפה בדיוק הנזילה

המים זורמים... וזורמים... וזורמים... (צילום: באמצעות הוואצאפ)

שלושה שבועות זורמים המים בשך תקלה בצנרת, בשביל שליד בית הספר היסודי בנאות לון. הילדים נאלצים לדלג מעל שלולית מים בדרכם ללימודים, אך אי אפשר לטפל בתלונה מבלי שההורים יידעו במדויק מה מקור הנזילה: האם היא בתוך שטח בית הספר או מחוצה לו. אלפי ליטרים של מים זורמים להם ללא הפרעה.
"למעלה משלושה שבועות קיים מחדל ממש צמוד ליד לבית ספר יסודי נאות לון", אומר לנו מיכאל דלאל.  "יש נזילת מים של מים בדיוק בשביל להולכי רגל הצמוד לבית הספר. מעל 300  תלמידים עוברים שם כל יום וצריכים לקפץ מעל המים ולא פעם נפלו ילדים לתוך שלושית המים.  המנהלת בית ספר יודעת, גם  השרת. הגשנו תלונות ועדיין לא סידרו  את התקלה. המים עדין זורמים,  הם לא משלמים על ביזבוז מים, מעניין אותם אם לסדר ויותר גרוע,  ילדים עלולים להיפצע".
שבועות חולפים - והמים זורמים. בית הספר בנאות לון (צילום: באמצעות הוואצאפ)
אלא שעל מנת להגיש תלונה, ההורים צריכים לדעת מאיפה בדיוק הנזילה. להורים אין דרך לדעת: המים זורמים. הארון סגור. הם לא יכולים לחפור באדמה או להרים בלטות. בזבוז מים במדינה בה קיים מחסור במים, בגלל בירוקרטיה, הוא מעשה בלתי נסבל. בבתים פרטיים, במקרה של נזילה, ממהרים לנתק את אספקת המים ומצווים על הדיירים לתקן את התקלה בהקדם. כך קרה למשל, שבית ברחוב הגמל בבאר שבע היה ימים ארוכים ללא אספקת מים, עד שהדיירים, ברובם משפחות קשות יום, אספו את הסכום הדרוש לתיקון. 

למבני ציבור, ככל הנראה, יש דין אחר... 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load