• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עסקים קטנים ובינוניים מבאר שבע מתחילים לעבוד עם חברת החשמל

"הכנסת ספקים קטנים ובינוניים לחברת החשמל טובה לנו וטובה מאוד לכם. אנחנו מאוד רוצים אתכם אצלנו". כך אמר השבוע עו"ד שלמי צרפתי, מנהל אגף הרכש בחברת החשמל לישראל.

בתמונה (מימין): אפי מחלב, מנהל מעוף אשכול דרום, שרית מנשקו, מנהלת מרכז העסקים שדרות ועוטף עזה, עוה"ד שלומי צרפתי, מנהל אגף רכש בחברת החשמל, יצחק מיטרני, סגן מנהל אגף רכש בחברת החשמל וחזי שגיא, מנהל מעוף סניף אשקלון. (קרדיט צילום: יח"צ)

השבוע התכנסו מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים מכל אזור הדרום ועוטף עזה לכנס ביוזמת מעוף, הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, בשיתוף חברת החשמל לישראל. בכנס השתתפו בכירים מחברת החשמל ומנהלי מעוף אשכול דרום.

מטרת הכנס הייתה להפגיש בין מנהלי הרכש של חברת החשמל לבין כ-200 עסקים ומפעלים מאזור באר שבע, הדרום ועוטף עזה, המבקשים לעבוד כספקים בחברת החשמל. מאגר הספקים הפוטנציאליים באגף הרכש של חברת החשמל מונה כיום כ- 7,000 ספקים מקומיים. מחברת החשמל נמסר, כי לא הוגדר יעד למספר הספקים הדרומיים שכן יש עניין לצרף למאגר הספקים הפוטנציאליים עוד ספקים ולעשות כל שניתן להגדיל את המאגר הקיים בבחינת "כל המרבה הרי זה משובח".

חזי שגיא, מנהל מעוף סניף אשקלון שאירח את באי הכנס, הסביר לבעלי העסקים כי לגשת למכרזים של חברת החשמל הוא תוצאה סופית לאחר תהליך ארוך אותו כל עסק צריך לעבור: "כדי להיקלט בחברת החשמל צריך לעבור תהליך עסקי-תכנוני. עסקים רבים נכשלים בגלל צוואר הבקבוק העסקי המורכב מתפעול לא נכון, כוח אדם לא איכותי ורווחיות נמוכה. אנו במעוף יכולים לעזור לעסקים שלכם בכל הקשור לשיפור וייעול תהליכים פנים ארגוניים מבלי לפגוע במרקם העסק".

שגיא המשיך וסיפר על התהליך שהעסקים עוברים במעוף ועל הקורסים והסדנאות המוצאים בסניפים, וסיכם: "אתם תקבלו את החשיפה של מערך הרכש של חברת החשמל ותלמדו כיצד ניגשים למכרז ועומדים בדרישות המינימום של כל מכרז. אנו במעוף כאן כדי ללמד אתכם לעמוד בכלל הסטנדרטים של איכות, תקינה ועוד. אנחנו כאן כדי להראות לכם את הדרך הטובה ביותר במטרה להיות ספקים של חברות ענק כדוגמת חברת החשמל".

עו"ד שלומי צרפתי, מנהל אגף הרכש בחברת החשמל, התייחס בדבריו לבעיית התפיסה והפחד מלעבוד עם חברה מובילה במשק: "חברת החשמל נתפסת כגוף גדול ומפלצתי המנותק מהספקים שלו. מי שעובד אתנו כיום יודע טוב מאוד שאין כך הדבר. אנו נגישים לכולם, ידידותיים ושירותיים. אנו רוצים לעבוד אתכם, העסקים הקטנים והבינוניים, מתוך אמונה כי העסקה שלכם תעודד תחרות, תזרים ספקים צעירים ומלאי מוטיבציה, ובאופן כללי תהיה טובה לכם ולנו".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load