• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: סטודנטיות בבן גוריון הפגינו נגד טיוח פרשיית הטרדות מיניות

סטודנטים בבן גוריון הפגינו נגד טיוח, לטענתם, של פרשיית הטרדה מינית במוסד, בה קשור לכאורה מרצה בכיר. "אב''ג מקיימת את הוראות הדין, לרבות בכל הנוגע לפרסום פסקי דין בנושא הטרדה מינית", נאמר בתגובה

ההפגנה בבן גוריון (צילום מסך" חדר מצב - צדק חברתי)

ההפגנה היום בצהריים, ברחבת הקמפוס של אוניברסיטת באר שבע (צילום: צדק חברתי / חדר מצב):

​​​​​​​

היום, יום שלישי, בשעה 11:30, התקיימה ברחבה המרכזית של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מול הספרייה, הפגנת בזק במחאה על הטיוח וההשתקה בהם נוקטת הנהלת האוניברסיטה סביב הטרדות מיניות ע"י חברי סגל בכיר ככלל וסביב וסביב פרשיית דיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה שהורשע בהטרדה מינית, בפרט, כפי שטוענים המארגנים.  הסטודנטיות המארגנות טוענות שהנהלת האוניברסיטה מגוננת על המרצים על חשבון הסטודנטים, נוקטת בענישה קלה ומפקירה את בטחונם ברחבי הקמפוס.

​​​​​​​לפני כמה חודשים, שיגרו התאים והארגונים הפוליטיים והחברתיים באוניברסיטת בן גוריון, מכתב לנשיאת אוניברסיטת בן גוריון,  פרופ' רבקה כרמי, בה דרשו להגיב, על טיפול בתלונה של  הטרדה מינית, לטענתם, שביצע לכאורה איש הסגל הבכיר בסטודנטית:  "שמונה חודשים עברו מאז התלוננה סטודנטית כנגד פרופסור  דיוויד ניומן על הטרדה מינית. רק אתמול, התבשרנו כי  נמצא אשם ואכן הטריד מינית סטודנטית שהייתה תחת סמכותו. עם זאת נחשפנו לעובדה כי הוא הגיש ערעור על החלטה זו. מעטה החשאיות שהוטל על הפרשה, על הועדה ומסקנותיה, מערער את האמון שנתנו עד כה במקצועיות הטיפול של האוניברסיטה בנושא ההטרדות המיניות.
גם היום בשנת 2016 , אישה איננה יכולה להרגיש בטוחה במקום עבודתה או לימודיה. ההחלטה על חשאיות בכל הקשור למקרה זה נראית כמעין קשר שתיקה של האוניברסיטה במטרה להגן על שמה או על מי מחברי הסגל שלה. חוסר היכולת של סטודנטים להיות מעורים בתהליך מעביר תחושה של הגנה על הנאשם ולא על המתלוננת. ייתכן והדברים אינם כאלו אך כאמור, איננו יכולים לדעת
בשל חוסר המידע הרב", כך נכתב.  "אנו דורשות לקיים ישיבה של ראשי התאים המובילים את עניין זה, במטרה לבצע שינויים ועדכונים בתקנון הנ"ל כך שייתן לכל סטודנטית להרגיש בטוחה ומגובה על ידי האקדמיה. אנו מקוות לקבל תשובה בימים הקרובים בעניין זה ולקיים את הפגישה בהקדם", כותבים הסטודנטים.

היועצת המשפטית בלשכה המשפטית בבן גוריון, עו''ד תמר מונד, השיבה לסטודנטים כי "אין ביכולתי להתייחס למקרה פרטני כלשהו. אני מבקשת להביע צער על פרסומים הכוללים מידע שבחלקו שגוי, בחלקו אינו שלם, ואשר כולו חסוי,  ושהנזק שבצדם לנושא ההטרדה המינית  בכללותו הוא נזק גדול".

"אוניברסיטת בן גוריון בנגב פועלת באפס סובלנות לנושאי הטרדה מינית. הן בפעולות מניעה, הן בטיפול בתלונות".

"אכן, יכול והליכים יתמשכו. הפרשנות המוטעית והכל כך שגוייה לפיה הליך ארוך= סחבת, איננה מביאה בחשבון כי כאשר מדובר בדיני נפשות, התמשכותם של הליכים היא פועל יוצא של הרצינות והיסודיות בה יש לנהל את ההליך.

"בכל הנוגע להוראות התקנון לעניין פרסומם של פסקי דין בנושא הטרדה מינית: ככלל- להוראות הנוגעות לחיסיון ההליך והקובעות את האופן בו יפורסמו פסקי דין בנושאים של הטרדה מינית יש מספר הסברים".

"ההסבר הראשון הוא הגנה על המתלונן/ת על הטרדה מינית ושמירה על כבודם, כדי להבטיח את זכותם לפרטיות ולוודא כי מתלוננים אחרים לא יירתעו מהגשת תלונות בגין פגיעה בפרטיות ובכבוד עקב פרסום במהלך ההתדיינות".

"ההסבר השני, שאינו פחות מן הראשון הוא ההתחשבות גם בזכויותיו/ה של מי שמואשם/ת בהטרדה מינית. פרסום המתבצע לפני סיומו של הליך עלול לגרום עוול גדול למי שמואשם בהטרדה מינית, וגם זכויותיו אינן הפקר".

"כנגד השיקולים של שמירה על כבוד המעורבים בהליך וזכותם לפרטיות עומדים השיקולים של זכות הציבור לדעת, והשיקול של העלאת הנושא של הטרדה מינית למודעות הציבור. האיזון בין השיקולים השונים בא לידי ביטוי נכון וצודק בהוראות התקנון המחייבות חיסיון של דיוני ועדת המשמעת והקובעות כי פרסום  (עם או בלי שם) הינו חלק מגזר הדין. מדוע מדובר באיזון נכון? כי הוא מאפשר הגנה לשני הצדדים כנגד פרסום עובדות לא נכונות, הוא אמור למנוע דיווחים סנסציוניים ולעיתים קרובות- לא נכונים בכלי התקשורת, והוא מעניק לבית הדין , שבחן את כל העובדות ושקל אותן, ושמכיר את מכלול הנסיבות, שיקול דעת ביחס לפרסום- עם סיום ההליך".

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה:  "האוניברסיטה מקיימת את הוראות הדין, לרבות בכל הנוגע לפרסום פסקי דין בנושא הטרדה מינית".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load