• 23 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סיפור מתפתח - ''הטענות כלפינו חסרות שחר, שמקורן בפרסומים כוזבים'

חברת מועצת העיר פרלמן שמואלי יחד עם עמיתים מש''ס והליכוד, ביקשו לאסור על עמותת ''הפורום לדו קיום'' לעשות שימוש במקלט עירוני. בעיריית באר שבע אומרים כי כל שביקשו הם הסברים והבהרות, על הפעילות במקום

מקלט הפורום לדו קיום. (צילום ארכיון: פייסבוק הפורום לדו קיום / dukium.org)

סיפור מתפתח: אף כי בסטטוס שפרסמה חברת מועצת העיר אורטל פרלמן שמואלי, בסוף השבוע, נאמר כי  ניהלה מאבק "להחזיר לציבור התושבים מקלט עירוני בשכונה ד׳ המשמש בסיס לארגון שמאל קיצוני. אני שמחה לבשר לכם היום שהמטרה הושגה", מתברר, כי היום, ראשון אחר הצהריים, התמונה אחרת לגמרי. העמותה נדרשת רק לספק הסברים, מבהירים בעיריית באר שבע ואילו בעמותה אומרים: "מדובר בטענות חסרות שחר, העירייה הולכת אחרי פרסומים כוזבים בתקשורת, ואפילו לא טרחה לפנות אלינו לבירור הדברים".

הבוקר נודע, כי בעיריית באר שבע נפלה כביכול החלטה לא לאפשר עוד לעמותת "הפורום לדו קיום בנגב" לעשות שימוש במקלט עירוני בשכונה ד', בו פעל בשנים האחרונות. מי שהובילה את המהלך היא חברת מועצת העיר אורטל פרלמן שמואלי, ביחד עם שמעון טובול מסיעת ש"ס, הרב גדי מאזוז מהבית היהודי, יוסי דלויה מהליכוד  ומשה בורוכוב מישראל ביתנו. 
לדבריה, העמותה היא למעשה "ארגון שמאל קיצוני", שעשה שימוש במשאב עירוני לצורך פעילות פוליטית: "מי שרוצה לעשות פעילות פוליטית, מכל צד של המפה, שלא יעשה זאת מתוך משאב עירוני ועל חשבון משלם המסים. מפלגה או ארגון פוליטיים לא יעפלו מתוך משאב עירוני, אלא ישכרו לעצמם ובעצמם מקום, ישלמו מסים, חשמל  ושאר ההוצאות".

הפורום לדו-קיום בנגב לשוויון אזרחי הוקם בשנת 1997 על ידי תושבים ערבים ויהודים בנגב. מטרות העמותה הינן לשמש מסגרת לשיתוף פעולה ערבי-יהודי כבסיס למאבק משותף לשוויון זכויות מלא בין ערבים ויהודים המאפשר צדק חברתי וצדק חלוקתי לאוכלוסיות הנגב. אחת הסוגיות המרכזיות שעומדת לנגד הארגון היא המאבק למען הכרה בכפרים הבדואים הבלתי מוכרים בנגב, כפי שהדברים מובאים באתר האינטרנט של העמותה.

שמואלי טוענת כי לו העמותה הייתה עוסקת באמת בדו-קיום, לא הייתה כל בעיה, אבל הובא לידיעתה שבמקום מתקיים בין היתר קורס צילום, לתיעוד שוטרים וחיילים: "היום לכל אחד יש טלפון והמרחב הציבורי מצולם, לא זו הבעיה, אלא שנודע לי שהמטרה היא להתגרות בכוחות הביטחון ואז לתעד אותם. באר שבע זו עיר של דו קיום. לא צריך לגרום פה לתסיסה שלא לצורך".

הקורס עליו מדברת אורטל שמואלי פרלמן לא היה סודי ואיננו חתרני: הוא מפורסם בעמוד הפייסבוק של הפורום לדו קיום ובעיקרו, עוסק בתיעוד הפגנות ואירועים. ממילא, כל אירוע גדול, מוקד מתיחות, נקודת חיכוך או עימות, מתועדים היום על ידי צילומים סלולאריים, שידורים חיים בפסייבוק וביוטיוב ושיתופים ברשתות החברתיות דוגמת אינסטגראם. תיעוד וידאו על ידי אזרחים הצליח להביא לתפנית בחקירות ולטיפול בעוולות, בהן אלימות כלפי קבוצות שונות. 

חברת המועצה פרלמן שמואלי,כתבה פוסט, בסוף השבוע בו הסבירה את התגלגלות העניינים, "בחודשיים האחרונים הובלתי מאבק יחד עם חבריי למועצת העיר באר שבע, במטרה להחזיר לציבור התושבים מקלט עירוני בשכונה ד׳ המשמש בסיס לארגון שמאל קיצוני. אני שמחה לבשר לכם היום שהמטרה הושגה.
לרגע לא נאבקתי על מנת להשתיק דעות אחרות משלי. נאבקתי בשם תושבי העיר באר שבע תחת העיקרון הפשוט, לגוף פוליטי מהצד הימני או מן הצד השמאלי של המפה הפוליטית, לא מגיע מימון של מבנה מכספי הציבור היקרים. אני רוצה להודות למי שתמיד נמצא שם לייעץ לי - דוד בונפלד ראש העיר לשעבר, צעירי הליכוד באר שבע. זהו הישג של כולנו".

באשר לטענה של סתימת פיות על רקע פוליטי, אומרת פרלמן-שמואלי, כי גם כל מפלגה אחרת הייתה נתקלת בהתנגדות דומה וכי מי שורצה לעשות פוליטיקה, לא יעשה את על חשבון המשאבים הציבוריים. "יש עמותות בבאר שבע שזועקות לקבל מקלט, כמו עמותה שמחלקת מזון לנזקקים, ללא שיוך פוליטי. הארגון הזה מקבל מימון מהקרן החדשה וממשלות אירופה, אז יש לו ממה לשכור מבנה, כמו שכל גוף פוליטי אחר עושה".

היום, ראשון בצהרים, התמונה אחרת לגמרי ובעיריית באר שבע כבר לא מדברים על סגירה גורפת של המקלט: "מדובר בהקצאת מקלט ללא תמורה אשר נמסר לעמותה לצורך פעילות קהילתית בלבד. מבדיקה תקופתית שביצעה העירייה במקום הנ"ל, התברר שבנכס העירוני לכאורה התקיימו מספר אירועים המהווים חריגה והפרת תנאי הסכם. על כן ,העמותה נדרשה לספק הסברים לפעילויות אלו".

מהפורום לדו קיום נמסר בצהריים: "מדובר בטענות חסרות שחר, העירייה הולכת אחרי פרסומים כוזבים בתקשורת, ואפילו לא טרחה לפנות אלינו לבירור הדברים בטרם משלוח המכתב. אין לנו ספק כי לאחר שתקבל העירייה את המענה באמצעות באי כוחנו תנוח דעתה ותאפשר לנו להמשיך בפעילות במקלט למען תושבי העיר והנגב בלא צורך בהתדיינויות נוספות".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load