• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: מירוצי סוסים מזרחית לעומר, הבוקר

בחסות השבת החמימה ובהיעדר בילוי אחר בנגב, התכנסו מאות תושבים לצפות במרוצי סוסים בטח פתוח. כבר בשנות השמונים דובר על הקמת היפודרום בבאר שבע

מירוצי סוסים בנגב, בבוקר שבת (צילום: פייסבוק אבי אזורה)

מאות תושבים מבאר שבע והיישובים הבדואים שבסביבה מכונסים בשעות אלה בשטח פתוח, כמ קילומטרים מזרחית ליישוב עומר, כדי לפצות במירוץ סוסים, בהשתתפות סוסים ערביים ורוכבים חובבים. בשטח הפתוח חונות מאות מכוניות ובמקום יש אווירת פסטיבל. המרוצים נערכים בכמה מקצים, עם הזנקה וכרוז, כמו בהיפודרומים הגדולים.
עוד בשנות השמונים דובר על הקמת היפודרום בבאר שבע, כפתרון לבעיות התעסוקה של העיר, בו היו אמורים להתקיים הימורים על המרוצים. יזמים רבים בבאר שבע התעניינו בהקמה, אולם בסופו של דבר העניין נפסל.

צפו: המירוץ בנגב, לפני רגעים (צילום: פייסבוק אבי אזורה)

יצויין כי בעבר הועלו מספר הצעות להקמת היפודרומים גדולים יחסית, שתוכננו להכיל עד 5,000 מקומות, במקומות שונים בארץ, כמו קיבוץ אורים שבנגב (התוכנית הוצגה ב-2004), פארק חצרים הסמוך לבאר שבע (התוכנית הוצגה ב-1998), והמושב כפר דניאל באזור מודיעין (התוכנית הועלתה כבר ב-1993), שהקמתם בוטלה מסיבות שונות ומסוגיות תכנון אזוריות, העובדה שההימורים למרוצי סוסים טרם הותרו אז ומחאת ארגונים על ההתאכזרות לסוסי מרוצים.

המירוץ בשטח הפתוח זמרחית לעומר (צילום: פייסבוק אבי אזורה)

היפודרום ייעודי למרוצי סוסים וגמלים תוכנן בעבר לקום ביישוב הבדואי רהט (התוכנית הוצגה ב-2001). כשתל אביב שקלה בעבר להגיש מועמדות לאירוח אולימפיאדה, אף הוצע במסגרת התוכניות להסב את האצטדיון העירוני נתניה לתחרויות הרכיבה.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load