• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יו''ר הכנסת: ''צריך לפעול לשיתוף פעולה בין יהודים לערבים בנגב''

יו''ר הכנסת ביקר ביישובים בנגב בליווי חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה, שנפגשו והקשיבו לתושבים מכלל המגזרים

יולי אדלשטיין עם ראש עיריית אופקים (צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין פנטון)

הכנסת "התחברה" לנגב. בפעילות "חווית דמוקרטיה" שהחלה הבוקר ב-12 ישובים ומועצות מרחביות ברחבי הנגב. כדי "להביא" את המשכן אל הפריפריה, יצאה היום משלחת שכללה את יו"ר הכנסת, חברי כנסת, אנשי הנהלת הכנסת וצוותי מרכז המבקרים ל"יום שיא" בנגב, במסגרת פרויקט "מתחברים לכנסת" בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לפעילות חווייתית בבתי ספר, המתנ"סים וגני הילדים ב: קריית גת, רהט, שדרות, אופקים, אל-קאסום, נתיבות ובמועצות האזוריות בני שמעון, שדות הנגב, אשכול, חוף אשקלון, שער הנגב ומרחבים.
חברי הכנסת קיש ומזוז בשדות נגב (דוברות הכנסת – נועם ריבקין פנטון)​​​​​​​

יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין, סיכם את הפעילות שנערכה היום במפגש עם 400 תלמידי תיכון מרחבי הנגב באולם קריית החינוך בשדות נגב במפגש של שאלות ותשובות. בין היתר התייחס היו"ר גם לחיים המשותפים בנגב ולחוק הלאום שעליו הצביעה השבוע הכנסת: "צריך לפעול לשיתוף פעולה בין יהודים לערבים בנגב. זה חייב להיות ממקום שכול אחד יודע מיהו ואת מה הוא מייצג ובאופן שכל אחד יכבד את האחר ולא ייבנה משנאת האחר. אני לא רוצה שבכנסת יחוקו חוקים שיפגעו באוכלוסייה כלשהי במדינה. ענין מהותי ומרכזי בכנסת הוא לשמור על זכויות המיעוט. יחד עם זה , לא הייתי אומר שהצעת חוק הלאום שעלתה אתמול בקריאה טרומית פוגעת באוכלוסייה הערבית ועוד יהיו דיונים רבים בעניין זה עד שהחוק יבשיל. אני חושב שצריכים להיות זהירים מאד לא לפגוע באוכלוסייה הערבית, אבל כן מותר להגדיר, ולא בקריצת עין, את מדינת ישראל כיהודית דמוקרטית".

בבית ספר אלעאסם ברהט (צילום:  דוברות הכנסת – נועם ריבקין פנטון)

היו"ר התייחס גם להשבת חללי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול שנמצאים בעזה ולשביתת הרעב של האסירים הביטחוניים: "אין שאלה בכלל שעל מדינת ישראל לעשות כול שביכולתה כדי להביא לקבר ישראל את גופותיהם של חללי צהל הדר גולדין ואורון שאול. מדינה צריכה לאפשר תנאי כליאה הוגנים גם לאסירים בטחוניים. בנושאים כאלה אסור לנו להידמות לאויבנו אלא לשמור על כללים סבירים וראויים".

את היום התחיל יו"ר הכנסת בבית הספר "נועם אורות" בנתיבות שם שוחח עם התלמידות על תפקידי הכנסת, השתתף בהצבעה בין התלמידות במסגרת דיון בנושא קיצור שבוע הלימודים והסביר את תפקידי הכנסת ואת חשיבות פרוייקט כנסת ירוקה שלצד חיסכון כספי משמעותי משמש דוגמה לפרלמנטים ברחבי העולם. משם המשיך היו"ר לפעילות בגן "שעורה" באופקים שם השתתף בדיון בנושא "הבאת עוגה עם קרם בימי הולדת לגן" - על הנזק הבריאותי שבעוגות הקרם והנזק גם לשיניים אל מול החגיגיות של יום ההולדת וכמה שזה טעים. פעילות נוספת קיים היו"ר בבית הספר היסודי "בן גוריון" באופקים.


אל פעילות "חווית דמוקרטיה" יצאו מדריכי הכנסת ב"ניידת כנסת" – רכב ממותג הנושא ערכות פעילות מעוצבות ומגוונות, להדרכה חווייתית מלמדת. תכני הפעילות מותאמים לפעילות הניתנת לכל אחת משכבות הגיל בביקור בכנסת. הצוותים פעלו במהלך היום ב-4 גני חובה; 3 בתי ספר יסודיים בעברית; 5 בתי ספר יסודיים בערבית; 3 חטיבות ביניים ובית ספר לחינוך מיוחד. 17 חוליות צוותי הדרכה של מרכז המבקרים הפעילו את הילדים בפעילות חינוכית חווייתית במהלכה למדו על פעילות הכנסת. אל החוליות התלוו חברי הכנסת: יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט יעקב מרגי (ש"ס), יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אלי אלאלוף (כולנו), יו"ר ועדת הכנסת יואב קיש (ליכוד), יו"ר ועדה מיוחדת לפרשת היעלמותם של ילדי תימן נורית קורן, איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), רועי פולקמן (כולנו), סגן  השר להגנת הסביבה ירון מזוז (ליכוד) ושרן השכל (הליכוד). ביום המיוחד השתתפו גם מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ, סגן מזכירת הכנסת נאזם באדר וסגן קצין הכנסת ניצב משנה אלי הרוש.

"יום השיא" בנגב הוא המשך מוצלח ליום שיא דומה שיזמו הכנסת והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לפני חמישה חודשים בגליל.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load