• 24 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גן רמז המחודש נפתח לקהל

זהו אחד הגנים הותיקים בבאר שבע, שאירח בעבר את הביאנלה לקרמיקה. לאחרונה הגן עבר שיקום ושיפוץ והוחזר לימי הזוהר שלו

רוביק דנילוביץ' וטל אל על חונכים את הגן המחודש (צילום: דיאגו מיטלברג)

השבוע התקיים בעיר העתיקה טקס חנוכת גן רמז המחודש ששופץ ושודרג במסגרת תכנית רב-שנתית לפיתוח וחידוש העיר העתיקה שמובילה עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית – מינהלת העיר העתיקה והתיירות. במעמד האירוע ציין ראש העיר, רוביק דנילוביץ', כי "החנוכה מחדש של גן רמז היפהפה היא חלק מהמגמה שלנו לפתח את הריאות הירוקות והמטופחות, לצד עוגני התיירות, התרבות והאמנות בעיר העתיקה. הגן הזה מוקף מצד אחד במוזיאון הנגב, מצד שני בפארק קרסו למדע ומהצד האחר הולכת לקום המחלקה הגדולה של אדריכלות של מכללת סמי שמעון".

העיר העתיקה הוקמה לפני כ- 100 שנים בתקופת השלטון התורכי עם רחובות שתי וערב הייחודיים רק לה.

גן רמז הוא אחד הגנים הציבוריים  הותיקים בבאר-שבע. הגן קרוי על שמו של דוד רמז, שר התחבורה הראשון בממשלת ישראל ולימים גם שר החינוך והתרבות. בגן התקיימו במהלך השנים אירועים רבים והשיא היה ב-1995 כאשר נערכה בתחומו הביאנלה לקרמיקה והוצגו בו פסלי קרמיקה ייחודיים, שניצבו במקום שנים רבות והוסרו לאחרונה. 

בשנת 2016 החלה החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע בהליכי הפיתוח והחידוש של הגן. במהלך העבודות התגלתה במקום באר עמוקה בעומק של 35 מטרים שהשתמרה היטב. הבאר כוסתה במעטה זכוכית ומתכת וניתן להביט לעומקה. להקת "מזרב" מהעיר העתיקה הנעימה בשירה ונגינה ובסיום הטקס הסירו ראש העיר "בליווי" שתי ילדות את הלוט מעל שלט הגן המחודש.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load