• 26 מאי 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מזעזע: הבילוי המסוכן בהפסקה - טיפוס על חלונות בית ספר

''רוצה להוריד אותם, תנסי את, ככה הם משחקים'' - ציפורה חלפון עברה במקום והזדעזעה ממה שראתה. בנס, תלמידים לא נפצעו

מטפסים על הגגות: ככה משחקים בהפסקה (צילום: ציפורה חלפון)

מזעזע: ככה ילדים משחקים בהפסקה בבית ספר בשכונה ד' בבאר שבע. ציפורה חלפון, הייתה עדה אתמול למקרה, כשחנתה בסמוך לבית הספר: "נדהמתי לראות תלמידים בהפסקה פעילה מטפסים על גג ביה"ס. עושים תחרות מי מגיע ראשון לגג. זו סכנת נפשות של ממש". לדבריה, היא שאלה את אחת המורות במקום מדוע היא לא עושה דבר לעצור את הילדים: "הם רגילים לשחק ככה הם ילדים גדולים" . היא אמרה למורה כי מדובר בסכנת נפשות והמורה השיבה לה: " אם זה מפריע לך, כנסי תורידי אותם את".
הסרטון פורסם ושותף ברשתות החברתיות ותוך פחות מיממה זכה לאלפי צפיות.

תיעוד בוידאו: תלמידים מטפסים על הגג באיו מפריע (צילום: ציפורה חלפון)

התלמידים בבית הספר טיפסו על גגון קמור, ממנו יכלו להחליק בקלות מטה, מגובה של למעלה משני מטרים. אחרים יצאו מחוץ לחלון הכיתה בקומה השניה והתיישבו על צינורות מתכת, שאיש לא יודע אם מסוגלים לשאת משקלו של ילד. 
סכנת נפשות: ככה משחקים בהפסקה (צילום: ציפורה חלפון)
רק לפני שבוע וחצי דווח בברנז'ה NEWS, על הילד בן 9, שהוכה באכזריות בשירותי בית ספר בבאר שבע, עד כדי פגיעה באיבר מינו. התלמידים האלימים, הורחקו לנספר ימים בלבד מבית הספר ואביו של הילד סיפר, כי הילד שהוכה חושש לחזור ללימודים. הורה, עימו שוחחנו, שבנו למד המוסד, מספר כי אלימות בבית הספר הזה ובאחרים, אינה נדירה וכי לא תמיד למערכת יש כלים להתמודד עם תלמידים אלימים או בעייתיים.

כמו כן, זכורה קטטה התלמידים שתועדה בוידאו, בתיכון באר שבעי, בו תלמידים עודדו את חבריהם להכות אחד את השני, במה שהנתברר כמועדון קרב שהם עורכים בהפסקות. הורה במוסד אחר, עימו שוחחנו, מספר כי העניין לא חדש וכי בנו נאלץ ללמוד קרב מגע, על מנת להתמודד עם מה שקורה בבית הספר. 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "ממחוז הדרום נמסר כי משרד החינוך מחויב לשמירה על בטחונם ושלומם של התלמידים.
ביה"ס יערוך חידוד נהלי הבטיחות והביטחון בכל הכיתות ובקרב הצוות החינוכי על מנת למנוע הישנות מקרה זה".

עידכון, 23:36: מנהל בית הספר, יורם רוש, הפיץ הודעה להורי הילדים בזו הלשון - 
"הורים יקרים וחשובים . ראשית תודה על התמיכה והאמון בצוות החינוכי ובהנהלת ביהס. אינני מקבל זאת כמובן מאליו אכן הפוסט שהופץ אינו נעים ודורש מאיתנו ההנהלה והצוות לתת את הדעת לאירוע ולהסיק מסקנות ותובנות עמ למנוע בעתיד מקרה שכזה . חשוב לציין כי מדובר באירוע של מעשה קונדס של תלמידים בודדים שאנו לא מסכימים לו בשום אופן ונמשיך לעשות הכל בכדי לשמור על בטיחותם ובטחונם של ילדינו היקרים. כבר היום עברתי בין הכיתות וחידדתי בצורה ברורה את נושא הבטיחות . שוחחתי עם הגב ציפורה מעלת הפוסט והודתי לה מקרב לב על העירנות והאיכפתיות . ואני משוכנע שהפוסט נכתב מתוך דאגה אמיתית לשלום הילדים .  צוות המורים פועל ימים כלילות להעניק חינוך מיטבי ערכי עם המון חום ואהבה ואין הפוסט מעיד כהוא זה על איכותם של הצוות החינוכי המחנכות והמורים המסורים שכבודם נרמס בבת אחת עי אנשים שאפילו לא מכירים ולא יודעים דבר וחצי דבר על ביהס. ולא על סגולתם של הילדים היקרים שבטיחותם וחינוכם מופקד בידינו.
בכל אופן אני מאד מעריך אתכם ההורים על הסבלנות האמון וחיזוק הידיים שנתתם. אוהבכם מוקירכם,
יורם רוש".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load