• 25 יוני 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מסע נקמה: הותר לפרסום כי דוד בוקובזה חשוד ברצח חברו אבי אלתר ז''ל

הפרשה שמזעזעת את באר שבע: דוד בוקובזה חשוד כי רצח את חברו אבי אלתר, ניסה לרצוח את גרושתו ואז נמלט לירושלים וניסה להצית את עצמו

אברהם אלתר ז''ל, גופתו נמצאה ברחבת הגלבוע (צילום ארכיון)

הותר לפרסום: דוד בוקובזה, תושב באר שבע חשוד שרצח את חברו אבי אלתר ז"ל, ניסה לרצוח את גרושתו ואז נמלט והצית את עצמו בירושלים. בתום חקירה סבוכה שניהלה היחידה המרכזית במשטרה, הועבר תיק החקירה לידי הפרקליטות לשם בחינת הגשת כתב אישום נגדו.

מסע הנקמה של בוקובזה, על פי החשד, נבע מסכסוך גירושין מורכב, במהלכו חטף לפני כשלוש שנים את בנותיו ולקח אותן לתאילנד שם התגורר איתן בדירה סמוכה לבית חב"ד בבנגקוק. מאוחר יותר התברר, כי בוקובזה תכנן בהמשך לברוח עם הבנות לווייטנאם. 
הרכב השרוף של בוקובזה (צילום: דוברות המשטרה)
כחודש וחצי לאחר שנמלט מישראל, בוקובזה נעצר על ידי הרשויות בתאילנד בגין שהייה בלתי חוקית, אך  שוחרר לאחר מספר שעות, לאחר שהתחייב לעזוב את המדינה. מעצרו של בוקובזה היה ההזדמנות לה חיכתה המשטרה ואיפשרה לבנות ואימן לשוב לישראל חזרה ארצה עוד לפני ששוחרר.

בתום חודש ימים, חוקרי משטרת ישראל ביחידה המרכזית אספו ראיות, ממצאים פורנזיים ועדויות, במהלכם הוטל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה. החוקרים הצליחו לקשור בין האירועים שהתרחשו בתחילת חודש אפריל השנה בעיר באר שבע ובירושלים. כעת, לאחר שגובשה תשתית ראייתית כנגד החשוד, הועבר תיק החקירה לידי הפרקליטות לשם בחינת הגשת כתב אישום כנגד החשוד דוד בוקובזה, בחשד שרצח את חברו אבי אלתר ז"ל ושניסה לרצוח את גרושתו והצית את ביתה.

סגן ניצב יגאל קלימיאן מפקד ימ"ר נגב (צילום: דוברות המשטרה)​​​​​​​


תחילתה של פרשיה זו בצהרי יום שישי, ה-7 באפריל, אז התקבל דיווח במוקד מאה של המשטרה על חשוד שתקף את גרושתו בביתה ברחוב גרוסמן, בשכונת רמות בבאר שבע, פצע אותה, הצית את הדירה ונמלט מהמקום. במהלך החקירה הסתבר כי הצליח לשפוך חומר דליק על גרושתו, איים עליה באקדח ואף ניסה לירות בה ולהציתה במצית דמוי אקדח שנמצא לאחר מכן בזירה. האישה, שבגדיה היו ספוגים בחומר הדליק, שנפצעה ובנותיה הצליחו להימלט לשכנים בזמן שהחשוד ברח מהמקום. במשטרה החלו בסריקות אחר החשוד במעשה תוך ביצוע סריקות אחר הרכב הנמלט ובמקביל לכך החלו בפעולות חקירתיות סמויות בניסיון להתחקות אחריו. הדירה עלתה באש, ושני חתולים שהיו חיות המחמד, נשרפו חיים.
כוחות כיבוי ליד הבית ברחוב גרוסמן, בשכונת רמות (צילום: דוברות המשטרה)

סמוך לשעה 16:30 באותו היום, התקבל דיווח על רכב שעולה באש בכניסה לחניון בית משפט העליון בירושלים, כשמהרכב מפונה אדם במצב קשה לבית החולים תוך שהוא סובל מכוויות קשות בכל חלקי גופו. מבדיקה ראשונית עלה כי מדובר בחשוד הנמלט, כשעל גופו התגלו כתבי יד בהם הוא גולל טענות כנגד גורמים שונים וברכבו אותר אקדח שלא ניתן היה לזיהוי בשלב הזה ושמאוחר יותר התברר כי שימש אותו ככל הנראה בניסיון הרצח של גרושתו. בשלב זה מתמקדים חוקרי המשטרה בשתי הזירות תוך איסוף ממצאים שיקשרו בין השתיים ועל מנת להבין את שארע.

ביום למחרת, בשעת בוקר, מתקבל דיווח במשטרה על תושב באר שבע כבן 65 שנעדר מביתו מזה כיממה. במהלך תחקורה של המתלוננת, אשתו של הנעדר, היא סיפרה כי בעלה יצא אתמול לבקר את חברו, החשוד, אך לא ידעה להצביע על כתובת מגורים. 
במשטרה החלה פעילות נמרצת בה הופעלו אמצעים טכנולוגיים. לאחר כשעתיים איתרו בלשי המשטרה את הדירה השכורה, ברחבת הגלבוע בשכונה ה', בה מתגורר החשוד ולוחמי כיבוי אש שהוזעקו למקום סייעו בידי המשטרה לפרוץ את דלת הכניסה. בדירה נמצא הנעדר אבי אלתר כשהוא ללא רוח חיים וכשעל גופו סימני אלימות מחפץ חד. 

דוד בוקובזה, החשוד בפרשה (מתוך הפייסבוק)​​​​​​​
​​​​​​​

חוקרי היחידה המרכזית המשיכו באיסוף חומר ראיות ובניית תשתית ראייתית במקביל לחקירת החשוד מיד עם חזרתו להכרה. בחקירתו נמנע החשוד מלמסור את גרסתו, אך חומר החקירה שכלל עדויות ממצאים פורנזיים ועוד, הביא לגיבוש תשתית כאמור בתיק החקירה וזה הועבר לפרקליטות מחוז דרום לשם בחינת הגשת כתב האישום.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load